REKLAMA

Flagę państwową można wieszać zawsze. Szczególnie w jej święto

2019-04-25 05:00
publikacja
2019-04-25 05:00

Od 15 lat, czyli od uchwalenia Dnia Flagi, możemy ją wywieszać zawsze, bo w PRL 2 maja flagę państwową trzeba było zdjąć - powiedział czwartkowemu wydaniu "Rz" Jan Kowalski, dyrektor biura programu "Niepodległa".

/ fot. Grzegorz Rogiński / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Dyrektor biura programu "Niepodległa" w rozmowie z dziennikiem przypomniał, że przy okazji decyzji o ustanowieniu Dnia Flagi zdecydowano również jakie mają być zasady dbania o flagę. Nie powinna ona np. dotykać ziemi czy wody, nie powinna być pobrudzona. Możemy ją umieszczać na masztach, które stoją obok naszych domów. Masztu za to nie powinno się umieszczać na budynkach mieszkalnych - jest to możliwe jedynie w przypadku budynków użyteczności publicznej. Flaga powinna być barwy śnieżnobiałej i karmazynowej.

Jak podkreślił dyrektor biura programu "Niepodległa" po fladze nie można pisać. "Zgodnie z obowiązującym prawem pewne symbole może umieszczać na niej wojsko - przykładem jest bandera. Nie można na niej umieszczać napisów, nawet pozdrowień dla papieża. O flagę należy dbać" - zaznacza Kowalski w rozmowie z gazetą.

Pytany o kampanię #mojaflaga organizowaną przez biuro programu "Niepodległa", Kowalski powiedział "Rz", że kampania ma zachęcić Polki i Polaków oraz przyjaciół Polski do wywieszania biało-czerwonej przy okazji Dnia Flagi, czyli 2 maja. Ambasadorami akcji mogą być wszyscy, którzy zrobią zdjęcie, a następnie podzielą się nim z bliskimi w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga i #niepodległa. W ramach akacji flaga zostanie wyświetlona także na największym budynku w centrum Warszawie - Warsaw Spire. Ponadto Harcerze będą rozdawali wlepki zapraszające do wywieszenia flagi i włączenia się do wspólnego świętowania.

nmk/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: A co, jeśli nie zapłacę?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki