REKLAMA

Fitch potwierdził rating Energi na poziomie "BBB"

2016-11-28 18:27
publikacja
2016-11-28 18:27

Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Energi na poziomie "BBB", z perspektywą stabilną - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

"Utrzymanie ratingu agencja uzasadnia dominującym udziałem Segmentu Dystrybucji w łącznych, planowanych nakładach inwestycyjnych oraz w EBITDA grupy, co ogranicza ryzyko biznesowe i zapewnia przewidywalność przepływów środków pieniężnych w porównaniu z wytwarzaniem konwencjonalnym" - podano w komunikacie.

Agencja uwzględnia w ocenie także ryzyko biznesowe związane z projektem Elektrownia Ostrołęka C. Fitch wskazuje, iż ryzyko to jest ograniczane poprzez m.in. partnerstwo strategiczne przy realizacji projektu i spodziewane wprowadzenie Rynku Mocy w Polsce.

"Fitch w swoim raporcie ocenia, że zadłużenie Energi znajduje się na umiarkowanym poziomie ze wskaźnikiem dźwigni finansowej netto opartej na przepływach środków z działalności operacyjnej (FFO) na poziomie 1,9, który to wskaźnik zwiększy się według agencji w latach 2018-2020 do poziomu 3,5 tj. maksymalnego dopuszczalnego przy ratingu BBB" - poinformowała grupa.

Wzrost zadłużenia, w opinii Fitch, będzie wynikiem realizacji strategii grupy na lata 2016-2025 i przewidzianych w niej nakładów inwestycyjnych w wysokości 20,6 mld zł. (PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Silas
Dpbra spółka, należy sie .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki