REKLAMA

Firmy coraz częściej wybierają leasing

2016-10-25 06:00
publikacja
2016-10-25 06:00
Firmy coraz częściej wybierają leasing
Firmy coraz częściej wybierają leasing
/ YAY Foto

97,24 mld zł wyniosła łączna wartość aktywnego portfela branży leasingowej na koniec pierwszej połowy 2016 r. To tylko niecałe 10 mld zł mniej niż wartość salda kredytów inwestycyjnych udzielonych firmom przez banki. Dlaczego przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z leasingu?

Podstawowe dwa produkty leasingowe to leasing operacyjny i leasing finansowy. Popularniejszy jest ten pierwszy. Pozwala wliczyć całą ratę kapitałowo-odsetkową w koszty uzyskania przychodu. Ale firmy niejednokrotnie korzystają też z leasingu finansowego. Jest to produkt przeznaczony głównie dla przedsiębiorstw, które nie płacą podatku VAT - mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Stanisław Doligalski, doradca finansowy, prezes firmy Optimum Finanse.

Jakie są największe zalety leasingu? Przede wszystkim procedury uzyskania tego wsparcia finansowego są dużo mniej restrykcyjne niż w przypadku finansowania bankowego. Z leasingu bez większych problemów skorzystają także małe firmy, a nawet te, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. Poza tym jest on dość elastyczny.

Osoby zainteresowane dofinansowaniem unijnym mogą ponadto wziąć pożyczkę leasingową. To produkt podobny do kredytu bankowego, ale dostępniejszy.

Źródło:
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~daria34
Powiem Wam ze warto w takiej sytuacji zamówić karty paliwowe. U nas przy 2 samochodach w ciagłym użyciu sporo zaoszczędzam. Wszystko sobie załatwiam przez internet, mam stały dostęp do faktur, rozliczeń. My akurat zdecydowaliśmy sie na kartę euroShell https://fleetcor.pl/uslugi-online - po prostu zaproponowali mi najlepsze Powiem Wam ze warto w takiej sytuacji zamówić karty paliwowe. U nas przy 2 samochodach w ciagłym użyciu sporo zaoszczędzam. Wszystko sobie załatwiam przez internet, mam stały dostęp do faktur, rozliczeń. My akurat zdecydowaliśmy sie na kartę euroShell https://fleetcor.pl/uslugi-online - po prostu zaproponowali mi najlepsze warunki. Tankując zawsze na jednej stacji mam jeszcze większe rabaty.Uważam ze w firmie taka karta to jednak podstawa.
~Leasing
Jeśli zastanawiasz się nad leasingiem zapraszamy do kontaktu: https://www.facebook.com/idealeasingkielce/
Leasing już od pierwszego dnia prowadzenia działalności
~jjj
kiedyś firmy płaciły gotówką

Powiązane: Prawo przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki