REKLAMA

Firmy chcą ochrony przed "agresywnym" fiskusem

2020-09-18 07:06
publikacja
2020-09-18 07:06
Pexels

Firmy chcą ochrony przed "agresywnym" fiskusem – informuje piątkowa "Rzeczpospolita", wskazując, że przedsiębiorcy proszą ministra finansów o pomoc.

"Jesteśmy zaniepokojeni przypadkami, w których agresywne działania organów podatkowych kierowane są w stosunku do uczciwych przedsiębiorców, w dużej mierze z uwagi na to, że te zwyczajnie funkcjonują, posiadają majątek i jest bardziej prawdopodobne, że zapłacą „zaległy" podatek, inaczej niż ma to miejsce w przypadku podmiotów przestępczych, gdzie dochodzenie zaległości jest o wiele trudniejsze" – ocenia Business Centre Club w liście cytowanym w "Rz".

"Coraz częściej te działania zagrażają egzystencji firm i prowadzą do ich bankructwa" – dodaje klub.

BCC apeluje o dialog, który doprowadziłby do powołania komisji złożonej z przedstawicieli resortu finansów, biznesu i doradców podatkowych. Komisja badałaby przypadki agresywnych działań fiskusa już na wstępnym etapie, gdy wyrządzone przezeń szkody są jeszcze stosunkowo niewielkie.

Minister finansów na razie nie odniósł się do tej propozycji.

ktl/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
michalshk
Zysk fiskusa to strata przedsiębiorcy. Ktoś musi wyskoczyć z kasy by lenić mógł się ktoś inny.
pn300
O widzę, że pisiurom skończyła się kasa dla minusujących trolli. Ja miałem tylko drobną, ale wkurzającą przygodę ze skarbówką do tej pory. Na początku prowadzenia działalności. Zapomniałem wysłać deklarację vat. Zapłaciłem podatek, tylko zapomniałem wysłać im ten debilny papier. Po miesiącu wezwanie. W wezwaniu O widzę, że pisiurom skończyła się kasa dla minusujących trolli. Ja miałem tylko drobną, ale wkurzającą przygodę ze skarbówką do tej pory. Na początku prowadzenia działalności. Zapomniałem wysłać deklarację vat. Zapłaciłem podatek, tylko zapomniałem wysłać im ten debilny papier. Po miesiącu wezwanie. W wezwaniu od razu groźby, że jak się nie stawię to #%$$$/!!!!!. Stawiłem się. Wpierdzielili mi mandat. Nie mogła jedna z drugą bezmuzga małpa urzędnicza zadzwonić i powiedzieć że nie dostali tego kretyńskiego papiera to bym od razu wysłał. Ale nie! Wezwanie, strata czasu i kasy i co najważniesze próba ustawienia w szeregu. Jeszcze raz mnie wkur... i przeniosę się do innego kraju z podatkami albo i fizycznie.
anty12
Nic nowego. Przeciez wycieklo do internetu pismo ze skarbowki, zeby gnebic uczciwych, bo sa za glupi na lapanie prawdziwych kretaczy. PiS i cala ta szyto komuna nienawidzi "prywaciorzy" a Sasin doprowadzic SSP do takego stanu ze gorzej byc nie moze, wiec najepiej terroryzowac uczciwych. Tak wlasnie dziala slabe panstwo.
artureg
To jest dramat. I później będą się tłumaczyć, że to przez pseudopandemie firmy bankrutują.
marynapilecka
Niedługo jak zabraknie normalnych firm w tym kraju (ręka, która karmi polityków i urzędników), to urzędnicy będą mieli redukcje nie 20% jaką teraz funduje rząd i koronka kryzys, ale 50%-80%...Większość dochodów państwa to małe i średnie firmy polskie.
karbinadel
Oni to robią specjalnie. Prywatni przedsiębiorcy są jedyną grupą niezależną finansowo od rządu. Ideałem zbliżającego się coraz szybciej PRL bis będzie więc sytuacja, w której wszyscy pracują albo na państwowym, albo w zagranicznych korporacjach. Albo w ogóle nie pracują
masekrut555
Panie, proszę się obudzić, wyłączyć netflixa. Trzeba działać już teraz, zorganizowaliśmy już ponad 10 oddolnych ruchów społecznych, do jednego z nich w każdej chwili można dołączyć. Już co drugi dzień protestujemy wspólnymi siłami w Warszawie (Warszawiaków nie widać, siedzą w domach przerażeni covidem na Panie, proszę się obudzić, wyłączyć netflixa. Trzeba działać już teraz, zorganizowaliśmy już ponad 10 oddolnych ruchów społecznych, do jednego z nich w każdej chwili można dołączyć. Już co drugi dzień protestujemy wspólnymi siłami w Warszawie (Warszawiaków nie widać, siedzą w domach przerażeni covidem na którego umiera nawet wg. "oficjalnych" danych mniej osób dziennie niż popełnia samobójstwo z powodu zamykanych, upadających firm). Tej władzy nie da się zmienić, to nie jest władza, to marionetki amerykańsko-żydowskie a sztuczna opozycja jest z tego samego systemu - marionetki neuropejskie. Łukaszenka dobrze gadał, że Polska ingeruje w Białoruś. Miał tu na myśli "siły amerykańsko-żydowskie wykorzystujące Polske jako narzędzie agresji przeciwko Rosji próbują rozszerzyć swoją okupację o Białoruś, na co nie ma zgody". Organizujemy i rozszerzamy także programy nowych metody kształcenia i edukacji dla rodziców, nauczycieli i dzieci, którzy mają dość tresury swoich dzieci, nazywają się Lokalne Kooperatywy Operacyjne. Już na ten moment można zmienić szkołę i wybrać edukację domową/brak przymusu masek w szkole, którą prawnie wspierają niektóre placówki.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki