REKLAMA

Ferro chce przejąć spółki Termet i Tester

2020-11-26 18:34
publikacja
2020-11-26 18:34
Ferro chce przejąć spółki Termet i Tester
Ferro chce przejąć spółki Termet i Tester
/ Ferro

Ferro zawarło przedwstępne umowy kupna około 70,65 proc. akcji spółki Termet, dostawcy urządzeń grzewczych oraz 100 proc. udziałów w spółce Tester - podało Ferro w komunikacie. Łączna bazowa wartość transakcji przejęcia obu spółek to 50,75 mln zł.

Jak podano, może ona zostać powiększona o kwotę dodatkową, uzależnioną od wyników finansowych Termet osiągniętych w roku 2020 (tzw. „Earn-out”), w maksymalnej wysokości 9,97 mln zł.

"Powyższa transakcja wpisuje się w założenia strategii F1 i pozwoli Grupie Ferro na rozwój działalności poprzez rozszerzenie obecnego portfolio asortymentu grupy o istotny i dynamicznie rozwijający się segment komplementarny. Przejęcie Termet i Tester umożliwi wejście między innymi na atrakcyjny rynek gazowych kotłów kondensacyjnych, który na przestrzeni ostatnich lat odnotowuje dynamiczny wzrost wartości wspierany przez wieloletnie korzystne trendy rynkowe +eko+ i sprzyjające otoczenie regulacyjne" - napisano w komunikacie prasowym Ferro.

"Zarząd Ferro oczekuje, że komplementarność oferty i kanałów dystrybucji pozwolą na uzyskanie synergii przychodowych w ramach połączonych podmiotów poprzez stworzenie kompleksowej oferty dla domu. Transakcja przyczyni się do dalszego rozwoju sieci dystrybucji produktów Ferro, w tym powiększy ją o kolejny silny zespół profesjonalnych przedstawicieli handlowych oraz autoryzowanych instalatorów, a także zwiększy obecność grupy Ferro na rynkach zachodnioeuropejskich" - dodano.

Termet jest dostawcą urządzeń grzewczych – począwszy od etapu projektowania, poprzez wykonawstwo, dystrybucję oraz obsługę serwisową. W ofercie spółki znajdują się różnego typu kotły gazowe – kondensacyjne i standardowe, podgrzewacze wody oraz rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii, w tym pompy ciepła. Termet realizuje cykl badawczo-rozwojowy, posiada własne biuro projektowo-konstrukcyjne oraz laboratorium badawcze.

Tester zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem oraz sprzedażą elektronicznych układów sterowania i automatyki do urządzeń gazowych oraz produkcją i obróbką specjalistycznych systemów orurowania dla branży grzewczej i chłodniczej. Istotnym odbiorcą urządzeń spółki Tester jest spółka Termet.

Łączne przychody i wynik EBITDA przejmowanych spółek za 2019 r. skalkulowane na potrzeby transakcji wyniosły odpowiednio 126 mln zł i ok. 10 mln zł. Spółki zatrudniają łącznie ponad 300 osób.

Jak podano, finalizację transakcji poprzedza badanie przejęcia kontroli nad Termet przez UOKIK. Postępowanie może potrwać kilka miesięcy. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki