REKLAMA

Santander BM: Fega & Schmitt wzywa do sprzedaży wszystkich akcji TIM, po 50,69 zł/akcję

2023-09-21 07:36, akt.2023-09-21 09:28
publikacja
2023-09-21 07:36
aktualizacja
2023-09-21 09:28

Fega & Schmitt Elektrogroßhandel wzywa do sprzedaży wszystkich wyemitowanych przez TIM akcji, po 50,69 zł za akcję - podał pośredniczący w wezwaniu Santander BM.

Santander BM: Fega & Schmitt wzywa do sprzedaży wszystkich akcji TIM, po 50,69 zł/akcję
Santander BM: Fega & Schmitt wzywa do sprzedaży wszystkich akcji TIM, po 50,69 zł/akcję
/ TIM SA

Przyjmowanie zapisów na akcje rozpocznie się 28 września, a zakończy 27 października.

Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 2 listopada 2023 r.

"Wzywający zamierza podjąć działania mające na celu wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym. Wycofanie akcji z obrotu, o ile będzie dozwolone przez prawo, będzie wymagało uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego" - napisano.

Wezwanie jest ogłoszone pod warunkiem otrzymania przez wzywającego zgody na koncentrację oraz objęcia zapisami w ramach wezwania co najmniej 50 proc. łącznej liczby akcji, tj. 11.099.600.

"Pozostajemy w stałym dialogu z UOKiK i utrzymujemy pełną współpracę. Nadal jesteśmy przekonani o uzyskaniu pozytywnej decyzji organów antymonopolowych, dlatego ogłosiliśmy drugie wezwanie. Oferujemy akcjonariuszom równie atrakcyjną cenę, jak w pierwszym wezwaniu. Cenę, która odzwierciedla potencjał jaki widzimy w spółce po wejściu w skład Grupy Würth" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Ulrich Liedtke, wiceprezes odpowiedzialny za międzynarodową sprzedaż hurtową produktów elektrotechnicznych w Grupie Würth.

Jak podano, cena akcji w wezwaniu wynosi 50,69 zł za jedną akcję i jest równa cenie z pierwszego wezwania. Cena akcji w wezwaniu zawiera premię w wysokości 93,8 proc. w stosunku do ostatniego kursu zamknięcia przed ogłoszeniem przez spółkę przeglądu opcji strategicznych w dniu 22 sierpnia 2022 r. i 34,1 proc. premii względem ostatniej ceny akcji poprzedzającej dzień ogłoszenia intencji przeprowadzenia pierwszego wezwania.

Pierwsze wezwanie na akcje TIM (ogłoszone w kwietniu) zostało zakończone bez zawierania transakcji w związku z brakiem wydania decyzji przez UOKiK w sprawie koncentracji Grupy Würth oraz TIM do 23 sierpnia 2023 r., czyli daty zakończenia przyjmowania zapisów pierwszego wezwania.

Wzywający jest bezpośrednio kontrolowany przez Würth Elektrogroßhandel GmbH & Co. KG z siedzibą w Niemczech. Grupa Würth jest światowym liderem rynku w zakresie rozwoju, produkcji i sprzedaży materiałów montażowych i mocujących. Jej spółki partnerskie zarówno handlowe, jak i produkcyjne działają w powiązanych obszarach biznesowych, od hurtowni elektrycznej i elektroniki po usługi finansowe. Grupa zatrudnia ponad 85.000 pracowników w ponad 400 spółkach z ponad 2.500 punktami odbioru w 80 krajach. W 2022 roku grupa osiągnęła sprzedaż w wysokości 19,9 mld euro.

Jak podano w komunikacie prasowym, najwięksi akcjonariusze i kluczowi menedżerowie spółki, reprezentujący łącznie ok. 42 proc. ogólnej liczby akcji w kapitale zakładowym i ogólnej liczby głosów w Spółce, podpisali umowy ze spółką Fega & Schmitt Elektrogroßhandel GmbH. Zgodnie z zawartymi 24 marca 2023 r. umowami, Krzysztof Folta (prezes zarządu i założyciel spółki), Krzysztof Wieczorkowski (przewodniczący rady nadzorczej spółki), Piotr Tokarczuk (CFO spółki), Piotr Nosal (CCO spółki), Maciej Posadzy (prezes zarządu 3LP), Ewa Folta oraz Jan Walulik zobowiązani są do złożenia zapisów na sprzedaż akcji w ramach wezwania po uzgodnionej cenie 50,69 zł za akcję.

Jednocześnie postanowiono, że składy zarządów TIM i 3LP pozostaną bez zmian, kontynuując realizację swoich dotychczasowych strategii, ale w ramach i przy wsparciu Grupy Würth.

W środę na zamknięciu sesji kurs akcji TIM wynosił 47,6 zł.

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki