REKLAMA

Famur nie widzi podstaw do kontynuowania buybacku

2021-09-27 12:34
publikacja
2021-09-27 12:34
Famur nie widzi podstaw do kontynuowania buybacku
Famur nie widzi podstaw do kontynuowania buybacku
/ materiały dla mediów

Famur skupił 82.539 akcji własnych, stanowiących 0,01 proc. udziału w kapitale zakładowym - podała spółka w komunikacie. Zarząd Famuru nie widzi podstaw do kontunuowania skupu w ramach udzielonego przez NWZ upoważnienia.

Na początku września Famur zaprosił akcjonariuszy do składania ofert zbycia nie więcej niż 27.934.000 akcji własnych po cenie 2,50 zł za sztukę. Skup realizowany był w dniach od 6 do 17 września 2021 r. W ramach skupu złożono oferty sprzedaży obejmujące łącznie 82.539 akcji spółki.

Nabyte akcje własne zostaną umorzone w drodze obniżenia kapitału zakładowego.

"W związku ze zmianą polityki dywidendowej i ogłoszeniem nowych kierunków strategicznych Grupy Famur, głównym założeniem skupu było umożliwienie zbycia akcji spółki (wyjścia z inwestycji) tym akcjonariuszom, którzy nabyli akcje spółki ze względu na przyjętą w poprzedniej strategii politykę dywidendową. W ocenie spółki niską partycypację akcjonariuszy w skupie należy uznać za wyraz akceptacji zmiany polityki dywidendowej i nowych kierunków strategicznych Grupy Famur, w związku z czym zarząd spółki nie widzi podstaw do kontunuowania skupu w ramach udzielonego przez NWZ upoważnienia" - napisano w komunikacie.

W połowie sierpnia NWZ Famuru upoważniło zarząd do skupu maksymalnie 28.700.000 akcji własnych w celu umorzenia. Upoważnienie miało obowiązywać do 31 października lub do chwili wyczerpania środków przeznaczonych na skup. Łączna kwota, którą Famur chciał przeznaczyć na ten cel miała nie przekroczyć 70 mln zł. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki