REKLAMA

Fałszywa pracownica ZUS i lekarka wyłudziły 28 tys. zł

2021-06-01 14:25
publikacja
2021-06-01 14:25

Ponad 28 tys. zł ukradły emerytowi z Nowego Targu dwie kobiety podające się za pracownicę ZUS i lekarkę. Policja apeluje o ostrożność i nie wpuszczanie do mieszkania obcych osób.

Fałszywa pracownica ZUS i lekarka wyłudziły 28 tys. zł
Fałszywa pracownica ZUS i lekarka wyłudziły 28 tys. zł
fot. Dawid Lasocinski / / FORUM

Oszustki odwiedziły emeryta w poniedziałek w godzinach południowych. Najpierw do drzwi mieszkańca Nowego Targu zapukała kobieta, która przedstawiła się jako pracownica ZUS.

"Kiedy mężczyzna otworzył jej drzwi, zapytała o deklarację zusowską i pieniądze z emerytury. Zażądała od mężczyzny podania numerów seryjnych banknotów z wcześniejszej emerytury, informując jednocześnie, że jeżeli tego nie zrobi, to będzie musiał stawić się przed komisją lekarską” – relacjonował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Senior wpuścił kobietę do mieszkania. Z pokoju przyniósł część gotówki jaką miał w domu i dał ją kobiecie. Kiedy ta spisywała numery banknotów, po kilku minutach do mieszkania przyszła druga kobieta, powiedziała, że jest lekarzem. Powiedziała, że wykona mężczyźnie zabieg rehabilitacyjny. Kiedy fałszywa lekarka w kuchni rozmawiała z seniorem, druga z kobiet w tym czasie zabrała z pokoju wszystkie oszczędności seniora i wyszła z mieszkania. Po chwili mieszkanie opuściła również druga kobieta.

Policja apeluje o ostrożność i kontakt z nowotarską komendą osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat oszustek. Obie kobiety miały maseczki na twarzy i rękawiczki. Jedna z nich była tęgiej budowy ciała i ubrana w szare ubrania, druga była szczupła i miała na sobie beżowy ubiór. (PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki