REKLAMA

308 nowych aut dla władzy

2020-10-31 06:45
publikacja
2020-10-31 06:45

W czasie, gdy Polska walczy z drugą falą pandemii koronawirusa, rząd szykuje się do zakupu nowych aut; ogłoszono przetarg na 308 samochodów, które mają trafić m.in. do ministerstw, w tym MSZ i MON - podaje w sobotę "Fakt".

308 nowych aut dla władzy
308 nowych aut dla władzy
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Według gazety Centrum Obsługi Administracji Rządowej dokładnie rozpisało, jakie auta mają dostać urzędnicy. "Oprócz tradycyjnych benzyniaków i diesli, rząd chce kupić także ekologiczne hybrydy i elektryki; oprócz aut osobowych mają zostać kupione także SUV-y z napędem na cztery koła, furgonetki i busy. W niektórych autach mają być ksenonowe reflektory, przyciemniane szyby, podgrzewane fotele, podłokietniki, alufelgi" - czytamy w "Fakcie".

Gazeta podaje, że samochody mają trafić m.in. do resortów: finansów, spraw zagranicznych, zdrowia i obrony narodowej.

Jak zaznacza "Fakt", podobny przetarg został już ogłoszony na początku roku, ale Kancelaria Prezesa Rady Ministrów się z niego wycofała, a decyzję w tej sprawie miał podjąć wówczas premier Mateusz Morawiecki. (PAP)

wni/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (48)

dodaj komentarz
endes
Co za żenujące komentarze...
Miałeś kiedyś chociaż firme jeden z drugim?... pewnie nie wiec nie wiesz, ze samochód to narzędzie do pracy... nic specjalnego... przedsiębiorca czy rząd nie będzie jeździł klekotem 5-letnim... na to myszą być pieniądze jak na być narzędzie do pracy.
antybolszewik
Święta racja. Jak brakuje respiratorów i lekarzy to przynajmniej przywiozą księdza rządową gablotą chorym na ostatnie namaszczenie.
trybuch
Najlepsze jest to iż te auta kupują za pieniądze UE które przekazała na wspieranie imigrantów. W uzasadnieniu jest iż stanowi to wsparcie logistyczne dla imigrantów. Paranoja naszej władzy nie ma granic.
meryt
"auta kupują za pieniądze UE"

Częściowo.

"współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach
Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (Urząd do Spraw Cudzoziemców)"
dlaczego_nie odpowiada meryt
To kogo będą sprowadzać ze im te auta potrzebne ?
meryt odpowiada dlaczego_nie
Urzędnika funkcyjnego.
marxs
droga redakcjo bankier.pl jeśli usuwacie post to przynajmniej naPISzcie ze został usuniety no trochę minimum elementarnej kultury inaczej wPISzecie się w analogiczne działania PISowskich Sekciarzy
itso_konstytucja_nie_urzadza
totalitarny system tak samo zgniły jak cała reszta a przykład idzie z góry
marxs odpowiada itso_konstytucja_nie_urzadza
dlatego uważam że należy spotęgować demonstracje i doprowadzić do strajku generalnego tak żeby ten PISi (K)Raj z tektury i dykty się rozleciał tu juz nie ma co naprawiać i reformować TYLKO LIKWIDACJA tego wrogiego ludziom tworu
jezykminimalny odpowiada marxs
Przecież niedawno były wybory, nie poszedłeś i teraz wzywasz do anarchii. Przepraszam, przecież boty nie głosują.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki