REKLAMA
PIT 2023

Facebook walczy z fałszywymi newsami

2016-11-15 12:38
publikacja
2016-11-15 12:38

Facebook ogłosił, że strony z fałszywymi newsami nie będą mogły zarabiać na platformie reklamowej portalu. To odpowiedź na oskarżenia, jakoby Facebook miał wpływ na wynik wyborów prezydenckich w USA.

fot. Jaap Arriens/NurPhoto / / Zuma Press

Facebook, Google i Twitter tuż po elekcji w Stanach Zjednoczonych musiały zmierzyć się z zarzutami, że pozwalały na rozpowszechnianie się fałszywych newsów stylizowanych na prawdziwe. Były one skonstruowane w taki sposób, by przechylić szalę zwycięstwa na korzyść Donalda Trumpa. W związku z tym władze portalu społecznościowego zdecydowały o zmianie swojej polityki reklamowej i blokowaniu zmyślonych newsów, na takiej samej zasadzie, co treści wprowadzających w błąd czy wiadomości nielegalnych.

Mark Zuckerberg odniósł się już wcześniej do tego problemu i zapewnił, że 99 proc. treści, które można znaleźć na Facebooku, jest autentyczna. Skomentował również, że jego portal miał znikomy wpływ na wynik wyborów prezydenckich. – To, że wyborcy mogli podjąć decyzję, na kogo zagłosować, na podstawie fałszywych newsów to szalony pomysł – stwierdził Zuckerberg. – Ludzie podejmują takie decyzje na podstawie swoich doświadczeń życiowych.

Wcześniej podobną decyzję o blokowaniu reklam stron ze zmyślonymi newsami podjęło Google. Właściciele takich stron nie będą mogli reklamować się w sieci AdSense.

Źródło:
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (21)

dodaj komentarz
~Ryś
A co? przeszkadza gazeta wyborcza pisiowy półgłówku?
~Anonim
Na zawsze z internetu znika facebook zeby juz sie go nie dało nigdy poszukać kto che miec dalej kontakt ze znajomymi to musi założyć NK
~Ciekawy
Zamkną fanpage gazety wyborczej?
~Adamek
a mnie sie wydawalo, ze widzialem mase nieprawdziwych oszczerstw o Trumpie i mase nieprawdziwych pochwal dla Hilary. Czyzbym sie mylil :D ??
~Adamek
a mnie sie wydawalo, ze widzialem mase nieprawdziwych oszczerstw o klamstwie i mase nieprawdziwych pochwal dla Hilary. Czyzbym sie mylil :D ??
~brr
Odwróciliście kota ogonem. To Hilarię wspierał Zuckerberg, a Facebook został w USA oskrarżony o manipulowanie wiadomościami tak by promowac poglądy lewackie (nie lewicowe). Teraz Zuckerberg przejdzie do zwiększonej cenzury tego "społecznościowego" portalu w celu "weryfikacji prawdziwości informacji". I ty to redaktorku Odwróciliście kota ogonem. To Hilarię wspierał Zuckerberg, a Facebook został w USA oskrarżony o manipulowanie wiadomościami tak by promowac poglądy lewackie (nie lewicowe). Teraz Zuckerberg przejdzie do zwiększonej cenzury tego "społecznościowego" portalu w celu "weryfikacji prawdziwości informacji". I ty to redaktorku powtarzasz bez cienia refleksji. Sam za to zapłacisz pewnego dnia, bo obudzisz się w totalitarnym świecie.
~Cyklon-be
Co za obłuda- najbardziej fałszywą informacją na faceooku jest ta że Merek Cukerberek jest jego twórcą, najprawdziwszą zaś była by ta że jest złodziejem wcześniej już działającego portalu.
Co się tyczy fałszywych informacji politycznych na facebooku to tam ładnie sobie w ostatnich wyborach nawzajem polecieli w kulki propaganda
Co za obłuda- najbardziej fałszywą informacją na faceooku jest ta że Merek Cukerberek jest jego twórcą, najprawdziwszą zaś była by ta że jest złodziejem wcześniej już działającego portalu.
Co się tyczy fałszywych informacji politycznych na facebooku to tam ładnie sobie w ostatnich wyborach nawzajem polecieli w kulki propaganda PO dyskredytująca PiS to mały pikuś nawet nasi żydowscy heiterzy dyskredytujący Papieża i kościół muszą się podszkolić
~pc
Mark Zuckerberg zapewnił że 99 proc jest autentyczna - niezły żart, nawet w Polsce był problem żeby zdjąć "Jan Paweł II Gwałcił Małe Dzieci" a z kolei blokowanie stron narodowców odbywało się hurtowo...
~Anonim
Na zawsze znika z internetu facebook żeby juz sie go nie dało nigdy poszukac kto che miec dalej kontakt ze znajiomymi to musi założyc Nk
~Eltor
Przepraszam, co to są WIADOMOŚCI NIELEGALNE?

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki