REKLAMA

FMiU Tagor z grupy Kopex uruchamia PDO dla 150 osób

2016-11-22 17:45
publikacja
2016-11-22 17:45

Fabryka Maszyn i Urządzeń Tagor, spółka z grupy Kopex, uruchomiła w poniedziałek program dobrowolnych odejść pracowników. Zostanie nim objętych maksymalnie 150 spośród obecnie zatrudnionych 187 osób - poinformowała firma w komunikacie.

"Program dobrowolnych odejść wychodzi naprzeciw tym pracownikom, którzy nie będą chcieli przyjąć w przyszłości zmiany warunków pracy polegającej na zmianie miejsca świadczenia pracy z Tarnowskich Gór na Zabrze" - podano w komunikacie.

Spółka wskazała, że w ramach trwającego procesu restrukturyzacji grupy Kopex planowane jest m.in. przeprowadzenie połączenia Kopex z wybranymi spółkami zależnymi, w tym FMiU Tagor, a także realokacja pracowników i procesów produkcyjnych z obecnych lokalizacji do Zabrza.

"Celem tych działań jest dostosowanie zdolności produkcyjnych i portfolio produktowego do obecnej sytuacji rynkowej" - napisano.

FMiU Tagor zajmuje się projektowaniem i produkcją zmechanizowanych obudów ścianowych dla górnictwa podziemnego. Spółka zajmuje się również serwisem i remontami obudów ścianowych oraz produkcją części i elementów do maszyn i urządzeń m.in. dla branży górniczej. (PAP)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Pracownik
Zwalniają tylko pracowników produkcji a umysłowych wogole. Nie wiem kto za to odpowiada ale nie ma takiej firmy na świecie gdzie na jednego fizycznego przypada 3 umysłowych. Same układy ludzie mają na górze więc nikogo nie zwalnia
~biuro_GRABOWA1
Boze jeszcze niech dalej zwiazki protestuja. Prawda jest taka, ze w Kopex pracują ludzie, ktorzy są nic nie warci na rynku pracy. Przezimowali 20,30 lat w spolce i nic nie potrafia (nieublizajac tym co maja swoja wartosc ). Famur przetrzepie futro z pcheł...

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki