REKLAMA
JUŻ JUTRO

Eurozłoty może ustabilizować się blisko poziomu 4,45

2016-11-18 16:39
publikacja
2016-11-18 16:39
Eurozłoty może ustabilizować się blisko poziomu 4,45
Eurozłoty może ustabilizować się blisko poziomu 4,45
fot. Jaap Arriens / / FORUM

W najbliższych dniach eurozłoty może ustabilizować się blisko poziomu 4,45, a polska waluta wciąż pozostanie pod znacznym wpływem czynników globalnych - uważają analitycy. Ich zdaniem, w przypadku krajowego rynku długu, w przyszłym tygodniu będziemy mogli zaobserwować próbę korekty.

"W przyszłym tygodniu w dalszym ciągu wszystko będzie się kręcić wokół czynników zewnętrznych, czyli wydarzeń z zagranicy, głównie z USA. Mamy co prawda trochę istotnych danych z europejskiej gospodarki, ale nadal informacje zza Oceanu będą kluczowe, i to jak tam będzie rozkładał się apetyt na dolarowe aktywa" - powiedział PAP Mateusz Sutowicz, analityk Banku Millennium.

"W przypadku rynku złotego spodziewałbym się próby stabilizacji notowań EUR/PLN. (...) Wydaje mi się, że jesteśmy na technicznych poziomach - są to szczyty z czerwca i z lutego, i będziemy próbować znaleźć jakiś punkt równowagi na poziomie ok. 4,45" - dodał.

W ocenia Mateusza Namysła, analityka Raiffeisen Polbank, po mocnym osłabieniu się złotego do dolara w tym tygodniu, w najbliższych dniach należy spodziewać się odreagowania i próby stabilizacji kursu USD/PLN.

"Umacnianie dolara zostało chwilowo wyhamowane przynajmniej do momentu wypowiedzi członków Fed. Jest szansa, że pozostaniemy na obecnym poziomie jeżeli chodzi o kurs USD/PLN. Mocniejsze ruchy mogą się pojawić w związku z wypowiedziami członków Fed, ponieważ złoty pozostaje pod znacznym wpływem czynników globalnych. Sprzyjający z punktu widzenia złotego jest także wzrost cen ropy" - powiedział PAP Namysł.

Na krajowym rynku długu w najbliższych dniach ekonomiści spodziewają się korekty.

"Spodziewam się również korekty na krajowym rynku długu o dziesięcioletnim terminie zapadalności. Obecnie mamy poziom prawie 3,7 proc., podczas gdy niecałe dwa tygodnie temu mieliśmy 3,08 proc. Tak olbrzymi ruch w tak krótkim czasie powoduje, że powinna powstać naturalna potrzeba korekty" - powiedział PAP Sutowicz.

"W przyszłym tygodniu będzie próba - jeśli nie korekty, to przynajmniej stabilizacji" - dodał.

      pt.   pt.  czw.
     16.10  9.40  16.00

EUR/PLN 4,4464 4,4505 4,4497 USD/PLN 4,1952 4,201 4,1615 CHF/PLN 4,154 4,1559 4,1488 EUR/USD 1,0599 1,0594 1,0693

OK1018 1,85 1,85 1,83 DS1021 2,9 2,97 2,87 DS0726 3,64 3,74 3,63

(PAP)

hb/ pat/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Elizabeth
Glupi to ty jestes , ze az mi cie szkoda
~Baca
Czyta człowiek te artykuły i śmieje się sam do siebie,/
Jakbym ja tak wykonywał swoją pracę to już dawno wylądowałbym na bruku.
Czytam że EURPLN będzie na 4.45, a już dziś widzę 4.41...
Wróżycie z fusów i jeszcze wam za to płacą.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~WL
Złoty dopiero zacznie się umacniać jak te geniusze typu Kaczor, i specjaliści od brzozy zostaną odsunięci od władzy. Martwię się jednak, że narobią Polsce gigantycznych długów i wypędzą z Polski cały przemysł do Czech....a Urzędy Skarbowe co róż tylko wyszukują nowe ofiary, tfu, winnych...
~grom52
Kiedy poprzednia ekipa złodzieji omal nie sprzedała i rozhandlowała całej Polski - to było O. K. A teraz że kury znoszą mniej jajek to wina PIS. Leczcie się biedni lewacy
~Eskimos odpowiada ~grom52
Niestety PiS idzie w kierunku PO i dorzuca swoje.
Różnica jest taka, że tamci kradli dla siebie, a ci dla urzeczywistnienia własnych wizji.

A kurs może się ustabilizować na 4,20-4,30, złoty jest niedoszacowany.co roku jest jazda pod 4,50 i potem powrót do punktu wyjścia.rok temu skończyliśmy na 4,27 w święta.
Z drugiej
Niestety PiS idzie w kierunku PO i dorzuca swoje.
Różnica jest taka, że tamci kradli dla siebie, a ci dla urzeczywistnienia własnych wizji.

A kurs może się ustabilizować na 4,20-4,30, złoty jest niedoszacowany.co roku jest jazda pod 4,50 i potem powrót do punktu wyjścia.rok temu skończyliśmy na 4,27 w święta.
Z drugiej strony rozdawnictwo powoduje spadek wartości realnej waluty.
Najprostszym sposobem legalnego skoku na oszczędności ludzi przez państwo jest spowodowanie spadku wartości waluty, w której ludzie oszczędzają.

zobaczymy, tak jak ktoś wcześniej napisał, wróżenie z fusów.
~qwa
to ma być stabilizacja , to jest czyste złodziejstwo w imię utrzymania się przy korycie.
~ghost
Złoty jest pod wpływem globalnego spadku cen mleka, wpływ ma też wyjazd prezydenta Bazyli na wczasy, ale jak wróci do końca miesiąca to złoty uplasuje się na poziomie umiarkowanym.
~mni
hehehehehehehehe dobry dowcip :)
~Baca
A może tak, a może nie,
a może za trzy minuty lub za dwie.
Wróżenie z fusów panowie analnitycy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki