REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Eurotel planuje wypłacić 10,95 zł dywidendy na akcję

2023-03-31 20:00
publikacja
2023-03-31 20:00

Eurotel planuje wypłacić z zysku netto za 2022 rok 41 mln zł dywidendy, co dałoby 10,95 zł dywidendy na jedną akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Eurotel planuje wypłacić 10,95 zł dywidendy na akcję
Eurotel planuje wypłacić 10,95 zł dywidendy na akcję
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

"Rekomendowana kwota dywidendy stanowi prawie 100 proc. wypracowanego zysku netto za rok 2022 i jest wyższa niż standardowa jej wysokość określana do 75 proc. kwoty zysku emitenta" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że zysk netto za 2022 rok zawiera jednorazowe zdarzenie w postaci środków uzyskanych ze sprzedaży udziałów spółki stowarzyszonej Soon Energy Poland Sp. z o.o. o wartości ponad 9 mln zł.

Eurotel podał, że wypłatę dywidendy na takim poziomie uzasadnia też sytuacja w otoczeniu rynkowym, w szczególności dotycząca utraty wartości pieniądza w czasie oraz brak znaczących planów inwestycyjnych w spółce.

Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku za 2022 rok oraz wysokości i terminu wypłaty dywidendy podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki.

W 2022 roku akcjonariusze Eurotela zdecydowali o wypłacie z zysku netto za 2021 rok 18,7 mln zł dywidendy, co dało 5 zł dywidendy na jedną akcję. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kololux
Inwestowanie w akcje nie jest łatwe. Emocje strachu i chciwości zwykle powodują, że podejmujemy złe decyzje. Dlatego akcje, waluty (tym bardziej kontrakty) nie są dla każdego. Warto mieć coś na kształt systemu (sztywne zasady), który będzie wsparciem w podjęciu decyzji. Coś co te emocje ostudzi i da sygnał do kupna lub sprzedaży Inwestowanie w akcje nie jest łatwe. Emocje strachu i chciwości zwykle powodują, że podejmujemy złe decyzje. Dlatego akcje, waluty (tym bardziej kontrakty) nie są dla każdego. Warto mieć coś na kształt systemu (sztywne zasady), który będzie wsparciem w podjęciu decyzji. Coś co te emocje ostudzi i da sygnał do kupna lub sprzedaży na podstawie obiektywnych warunków rynkowych, a nie naszego „widzi mi się” albo „mam nadzieję, że będzie rosnąć”. Zanim się zainwestuje i straci pieniądze lepiej najpierw zainwestować w swoją wiedzę. Przeczytajcie sobie książkę pt. „Jak stworzyc system transakcyjny do inwestowania na giełdzie”. Tam są podstawy. Opisany w niej system dobrze chroni przed spadkami i stratami.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki