REKLAMA

Eurostat: Polska w trójce najbezpieczniejszych państw UE

2021-03-10 13:59
publikacja
2021-03-10 13:59
Eurostat: Polska w trójce najbezpieczniejszych państw UE
Eurostat: Polska w trójce najbezpieczniejszych państw UE
/ Policja

Tylko 4,4 proc. Polaków zgłaszało przestępstwa, przemoc lub wandalizm w swojej okolicy w 2019 roku - wynika ze statystyki opublikowanej w środę przez Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat). To jeden z najniższych wskaźników w UE. Niższy mają jedynie Litwa i Chorwacja.

U naszych bałtyckich sąsiadów przestępstwa w swojej okolicy zgłosiło 3,2 proc. populacji, a nad Adriatykiem - 2,7 proc. Średnia unijna to z kolei 11 proc.

Jeśli traktować tę statystykę jako miernik ogólnego bezpieczeństwa, to najmniej bezpiecznie jest w Bułgarii - 20,2 proc., Grecji - 16,9 proc. i w Holandii - 16,3 proc.

Powyżej średniej europejskiej są też m.in. Francja, gdzie w 2019 roku w związku z przestępstwami w najbliższej okolicy policję alarmowało 14,7 proc. mieszkańców, Belgia - 13,3 proc., czy Niemcy - 13,1 proc.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (21)

dodaj komentarz
clex
A jak to wygląda w statystykach? O bezpieczeństwie nie decydują zgłoszenia ale popełnione przestępstwa. Według takich kryteriów najbezpieczniej jest na Ukrainie i w Rosji, bo tam nikt nie zglasza przestępstw. Polacy ich nie zgłaszają, bo nie mają zaufania do policji.
marok
Akurat policja w Polsce cieszy się dużym zaufaniem.
Nasze statystyki wyglądają wyśmienicie z kilku powodow, po pierwsze- kultura oparta na chrześcijaństwie, po drugie,- niskie bezrobocie, przez co mało jest osób szwędających się bez pracy i pieniędzy, po trzecie- szybki wzrost poziomu życia, przez co nie ma bodźców
Akurat policja w Polsce cieszy się dużym zaufaniem.
Nasze statystyki wyglądają wyśmienicie z kilku powodow, po pierwsze- kultura oparta na chrześcijaństwie, po drugie,- niskie bezrobocie, przez co mało jest osób szwędających się bez pracy i pieniędzy, po trzecie- szybki wzrost poziomu życia, przez co nie ma bodźców szukania dóbr na skróty i po czwarte- brak nachodźców, którzy nie wiedzą co z soba zrobić.
clex odpowiada marok
Właśnie zajrzałem do statystyk popełnionych przestepstw. Litwa jest zdecydowanym liderem w ilości zabojstw w Europie. I ma najwyzsze poczucie bezpieczeństwa. To tyle odnośnie twoich wywodów i korelacji z bezrobociem, bo jest tam tak samo niskie.
mnm1
TVN na pewno wyjaśni swoim milusińskim, jak nalezy to wszustko interpretować ...
distefano
Chciałbym zobaczyć zestawienie Francji z lat 60-tych z obecnymi danymi. Myślę, że wyglądałoby to ciekawie.
przemek_opinia
Wystarczy, że pozytywne dane nie zgadzają się z ideologią i już trzeba kombinować jak to ująć, żeby skrytykować i zaniżyć dobre informacje - jakie to lewicowe. To dla was mam dodatkową uwagę. Mówicie, że u nas w Polsce nie zgłasza się wielu przestępstw, bo nie ufa się policji, lecz zgodnie z waszą ideologią Wystarczy, że pozytywne dane nie zgadzają się z ideologią i już trzeba kombinować jak to ująć, żeby skrytykować i zaniżyć dobre informacje - jakie to lewicowe. To dla was mam dodatkową uwagę. Mówicie, że u nas w Polsce nie zgłasza się wielu przestępstw, bo nie ufa się policji, lecz zgodnie z waszą ideologią i przyjmowaniem imigrantów musicie wiedzieć, na przykład, że muzułmanie, gdy biją swoje kobiety , to myślicie, że one udadzą się na policję???? Weście się puknijcie w głowę!!! I ochłońcie z waszego lewicowego fanatyzmu i doceńcie gdzie żyjecie i co macie.
przemek_opinia
Powyższy komentarz kieruję na wypaczające badanie opinie zamieszczane na tym forum, które za wszelką cenę bez żadnego poparcia w faktach próbują wmówić nam, że za PiSu nawet jak jest dobrze, to musi według niektórych zawsze być źle.
and00
Można by te dane zestawić z ilości emigrantów w poszczególnych krajach, ale to nie przejdzie, bo wypłyną wnioski z którymi nie wypada się zgodzić, a już na pewno opublikować bo to będzie mowa nienawiści
karbinadel
Statystyka dotyczy nie tyle bezpieczeństwa, ile chęci zgłaszania przestępstw i wykroczeń na policję. U nas często drobnych spraw się nie zgłasza, bo obywatel wie, że policja spuści go na drzewo
czerwony_wiewior
Dokładnie. Statystyka odzwierciedla niski poziom zaufania do policji, a nie wysoki poziom bezpieczeństwa :)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki