REKLAMA

European High Growth Opportunities Securitization Fund może dofinansować Braster do 50,1 mln zł

2021-01-28 09:00
publikacja
2021-01-28 09:00

European High Growth Opportunities Securitization Fund może potencjalnie dofinansować działalność Brastera kwotą do 50,1 mln zł - poinformował Braster w komunikacie.

European High Growth Opportunities Securitization Fund może dofinansować Braster do 50,1 mln zł
European High Growth Opportunities Securitization Fund może dofinansować Braster do 50,1 mln zł
fot. Virrage Images / / Shutterstock

Zarząd Brastera wstępnie zaakceptował niewiążącą ofertę inwestycyjnąvzłożoną przez European High Growth Opportunities Securitization Fund oraz podjął rozmomy z inwestorem w celu uzgodnienia warunków potencjalnego finansowania i wypracowania odpowiedniej dokumentacji transakcyjnej.

"Zaakceptowany wstępnie Term sheet zakłada dwuletni program finansowania oparty na emisji obligacji zamiennych na akcje spółki oraz warrantów subskrypcyjnych, w ramach którego zaangażowanie inwestora pod warunkiem ziszczenia się określonych kryteriów może wynieść do 50,1 mln zł. W zamian za środki pieniężne wypłacane na rzecz spółki w transzach (cztery pierwsze transze po 0,9 mln zł, następnie 155 transz po 0,3 mln zł), Term sheet zakłada oferowanie inwestorowi przez spółkę w transzach obligacji o łącznej wartości nominalnej do 6 mln zł zamiennych na akcje, po cenie emisyjnej równej 95 proc. wartości nominalnej i z rocznym terminem wykupu" - napisano.

"Spółka mogłaby skorzystać z finansowania po raz pierwszy po zamknięciu transakcji, a następnie okresowo z zastrzeżeniem konwersji wszystkich wcześniej wyemitowanych obligacji zamiennych lub zakończenia okresu karencji. Cena zamiany jednej obligacji na akcję miałaby wynosić 95 proc. najniższej średniej ceny zamknięcia ważonej wolumenem akcji spółki z okresu 15 dni sesyjnych, bezpośrednio poprzedzających złożenie oświadczenia o zamianie obligacji" - dodano.

Jednocześnie łącznie z emisją poszczególnych transz obligacji, Term sheet przewiduje również emisje warrantów subskrypcyjnych, na podstawie których inwestor miałby możliwość zakupu w okresie 5 lat akcji spółki w ilości odpowiadającej maksymalnie 40 proc. wyemitowanych transz obligacji i wykonania warrantów po cenie równej 120 proc. najniższej średniej ceny zamknięcia ważonej wolumenem akcji spółki z okresu 15 dni sesyjnych, bezpośrednio poprzedzających złożenie wniosku o emisję danej transzy obligacji.

Braster podał, że Term sheet ma charakter niewiążący, a inwestor może od niego odstąpić w dowolnym momencie.(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
madarot
A kiedy się rozliczycie z obligacji których termin wykupu już minął?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki