REKLAMA

Eurohold Bulgaria złożył ofertę zakupu bułgarskich aktywów CEZ

2019-04-01 16:40
publikacja
2019-04-01 16:40
YAY Foto

Eurohold Bulgaria złożył w poniedziałek wiążącą ofertę zakupu bułgarskich aktywów koncernu CEZ - podał Eurohold w komunikacie.

Grupa chce sfinansować akwizycję ze środków własnych oraz poprzez finansowanie pozyskane od zachodnioeuropejskich banków.

Bułgarskie aktywa CEZ obejmują firmę dystrybuującą energię do ponad trzech milionów mieszkańców kraju, firmę handlującą energią oraz nieliczne aktywa wytwarzające prąd z odnawialnych źródeł.

W lutym 2018 r. CEZ podpisał umowę z firmą Inercom w sprawie sprzedaży aktywów - agencja Reuters, powołując się na osoby zbliżone do transakcji, podawała wówczas, że kontrakt opiewa na około 300 mln euro. Ostatecznie warunki umowy nie zostały spełnione i w grudniu CEZ rozpoczął negocjacje z India Power.

Eurohold Bulgaria podał w poniedziałkowym komunikacie, że jednocześnie z ofertą na przejęcie aktywów CEZ, analizuje możliwość dezinwestycji części swoich aktywów, nie związanych z działalnością ubezpieczeniową. Dzięki sprzedaży części działalności grupa chce skoncentrować się na "segmentach o najwyższym potencjale".

W komunikacie Eurohold Bulgaria przypomniał, że planuje podwyższyć kapitał zakładowy o 79 mln lewów bułgarskich (BGN) poprzez emisję 79 akcji niemych. O emisji ma zdecydować walne zgromadzenie zaplanowane na 22 kwietnia.

Każda akcja niema ma gwarantować akcjonariuszowi otrzymywanie w formie dywidendy 6 proc. jej wartości nominalnej przez kolejnych pięć lat, a następnie 3 proc. od szóstego do dziesiątego roku. Po upływie dziesiątego roku od objęcia akcji akcjonariusz ma otrzymywać w formie dywidendy 1 proc. wartości nominalnej akcji. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki