REKLAMA

Eurocash inwestuje w sklepy prowadzone przez franczyzobiorcę sieci Delikatesy Centrum

2016-05-06 14:39
publikacja
2016-05-06 14:39

Eurocash nabędzie 50 proc. udziałów w spółkach należących do franczyzobiorcy, który prowadzi 47 sklepów franczyzowych w ramach sieci Delikatesy Centrum. Łączna sprzedaż tych podmiotów przekracza 270 mln zł - podał Eurocash w komunikacie prasowym.

Eurocash inwestuje w sklepy prowadzone przez franczyzobiorcę sieci Delikatesy Centrum / fot. Zespół EC / Wikipedia

Sklepy, w które inwestuje Eurocash, będą nadal zarządzane przez dotychczasowego właściciela Marka Stodółkę w oparciu o umowę franczyzową z siecią Delikatesy Centrum oraz prawa i obowiązki dotyczące wszystkich franczyzobiorców.

Finalizacja umowy wymaga m.in. uzyskania zgody prezesa UOKiK. Wniosek do UOKiK w tej sprawie został złożony 29 kwietnia 2016 r.

"Jest to kolejna tego typu transakcja zawarta przez Eurocash z franczyzobiorcą sieci Delikatesy Centrum. Intencją tych mariaży jest zapewnienie naszym długoletnim partnerom środków, które z jednej strony zapewnią im stabilność i bezpieczeństwo finansowe, a z drugiej umożliwią dalszy rozwój prowadzonych przez nich biznesów. Grupa Eurocash umacnia natomiast relacje z odbiorcami mającymi znaczący wpływ na rozwój sieci franczyzowej Delikatesy Centrum" - powiedział cytowany w komunikacie Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash.

W I kw. Eurocash sfinalizował zakup 50 proc. udziałów w Firmie Rogala, prowadzącej 63 sklepy pod marką Delikatesy Centrum. Sprzedaż detaliczna tej spółki w 2015 r. wyniosła około 367 mln zł.(PAP)

gsu/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki