REKLAMA

Euro-Tax.pl podtrzymuje politykę dywidendową; planuje ekspansję na kolejne rynki europejskie

2018-12-13 11:06
publikacja
2018-12-13 11:06
fot. simpson33 / YAY Foto

Euro-Tax .pl podtrzymuje politykę dywidendową, zakładającą regularne wypłacanie dywidendy i planuje ekspansję na kolejne rynki europejskie - wynika z opublikowanej przez spółkę strategii rozwoju na lata 2019-21.

"Spółka zamierza skoncentrować swoje działania na ekspansji biznesu na kolejne rynki Europy Środkowo-Wschodniej oraz poszerzeniu oferty usług związanych z kompleksową obsługą osób przebywających na emigracji zarobkowej" - napisano w komunikacie.

Jak podano, spółka planuje ekspansję na rynek bułgarski i ukraiński oraz rozwój na rynku polskim i niemieckim, m.in. poprzez usługę Taxando, służącą rozliczaniu niemieckich deklaracji podatkowych w kanałach B2B oraz B2C.

Strategia zakłada również rozwój spółki Euro-Lohn, która oferuje usługi kalkulacji płac w Niemczech dla polskich firm delegujących pracowników oraz wzrost liczby podpisanych umów na zwrot podatków i pozyskiwanie zasiłków.

"W opinii zarządu spółki realizacja przyjętych strategicznych kierunków rozwoju na najbliższe lata pozwoli uzyskać trwały wzrost sprzedaży i wyników finansowych, co przełoży się na wzrost wartości fundamentalnej oraz kapitalizacji spółki na giełdzie" - napisano.

W czerwcu akcjonariusze Euro-Tax .pl zdecydowali o wypłacie dywidendy za rok obrotowy 2017 w wysokości 2,6 mln zł, co daje 0,52 zł na akcję. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki