REKLAMA

Energa liczy na udział funduszy w Ostrołęce C

2016-11-16 11:07
publikacja
2016-11-16 11:07

Energa liczy na ewentualny udział funduszy w Ostrołęce C - poinformował wiceprezes grupy Przemysław Piesiewicz.

"Będziemy realizować ten projekt z Enea. (...) Mamy jednak możliwość doproszenia funduszy. Jestem przekonany, że do biznesu regulowanego każdy fundusz chętnie przystąpi"- powiedział wiceprezes.

Energa informowała we wtorek, że zakłada w scenariuszu bazowym, że będzie mieć z Eneą po połowie udziałów w Ostrołęce C. Na dalszym etapie projektu dołączyć może partner finansowy. Wskaźnik EBITDA/CAPEX dla projektu ma wynieść 5,5 proc. przez pierwsze pięć lat eksploatacji nowego bloku.

Energa zakłada w nowej strategii na lata 2016-25 stan gotowości do realizacji inwestycji budowy nowego bloku klasy 1000 MWe Ostrołęka C do 2018 r. i oddanie bloku do eksploatacji do końca 2023 r.

Spółka podawała też, że na dalszym etapie projektu, np. po pierwszej aukcji mocowej, nie wyklucza, że dołączy do projektu partner finansowy, który obejmie mniejszościowy pakiet udziałów.

Energa poinformowała w środę, że zakłada, iż jeszcze w tym miesiącu podpisze umowę na dostawy węgla do nowego bloku.

Według wcześniejszych zapowiedzi spółki warunki współpracy z PGG w zakresie dostaw węgla kamiennego gwarantują stabilne dostawy w cenie optymalizującej koszty eksploatacji elektrowni.

W połowie września Energa podpisała z Eneą list intencyjny w sprawie współpracy przy przygotowaniu, realizacji i eksploatacji bloku węglowego klasy 1.000 MW w Elektrowni Ostrołęka. Spółki przewidywały, że budowa potrwa około 60 miesięcy, a nakłady na realizację tej inwestycji wyniosą około 5,5-6 mln zł/MW. Nie wykluczały udziału innych partnerów w inwestycji.(PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki