REKLAMA

Energa chce wyemitować na rzecz EBI obligacje hybrydowe o wartości do 250 mln euro

2016-11-23 14:28
publikacja
2016-11-23 14:28

Energa jest w procesie pozyskania finansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego w kwocie do 250 mln euro w ramach Planu Junckera - podała spółka w komunikacie prasowym. Energa przewiduje podpisanie umowy o finansowanie w formie emisji obligacji hybrydowych z końcem I kwartału 2017 roku.

"Przedmiotowe finansowanie w formie obligacji hybrydowych zostanie przeznaczone na realizację programu inwestycyjnego w segmencie dystrybucji obejmującego modernizację oraz rozbudowę aktywów dystrybucyjnych Grupy Energa w latach 2017-2019. Szacowana wielkość łącznych nakładów kapitałowych w tym okresie to ok. 800 mln euro" - podała spółka.

Energa podała, że środki zostaną przeznaczone na rozbudowę infrastruktury dystrybucyjnej, na poprawę niezawodności oraz jakości przesyłu energii, w tym na redukcję strat sieciowych. Finansowanie z EBI przeznaczone zostanie także na sfinansowanie elementów inteligentnej sieci dystrybucyjnej, takich jak inteligentne liczniki.

Obecnie program inwestycyjny grupy będący przedmiotem finansowania podlega wewnętrznej ocenie przez EBI.

"Zakładany scenariusz przewiduje podpisanie umowy o finansowanie w formie emisji obligacji hybrydowych przez Energa z końcem pierwszego kwartału 2017 roku" - podała spółka.

Energa poinformowała, że finansowanie w formie emisji obligacji hybrydowych będzie trzecim finansowaniem jakie spółka zawrze z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Poprzednie dwie umowy długoterminowego kredytu inwestycyjnego, zawarte w 2009 roku (kwota 1.050 mln zł) oraz w 2013 roku (kwota 1.000 mln zł) także finansowały program rozbudowy i modernizacji aktywów dystrybucyjnych grupy. (PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki