REKLAMA

Energa chce wyemitować na rzecz EBI obligacje hybrydowe o wartości do 250 mln euro

2016-11-23 14:25
publikacja
2016-11-23 14:25

Energa jest w procesie pozyskania finansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego w kwocie do 250 mln euro w ramach Planu Junckera - podała spółka w komunikacie prasowym. Energa przewiduje podpisanie umowy o finansowanie w formie emisji obligacji hybrydowych z końcem I kwartału 2017 roku.

fot. Energa /

"Przedmiotowe finansowanie w formie obligacji hybrydowych zostanie przeznaczone na realizację programu inwestycyjnego w segmencie dystrybucji obejmującego modernizację oraz rozbudowę aktywów dystrybucyjnych Grupy Energa w latach 2017-2019. Szacowana wielkość łącznych nakładów kapitałowych w tym okresie to ok. 800 mln euro" - podała spółka.

Energa podała, że środki zostaną przeznaczone na rozbudowę infrastruktury dystrybucyjnej, na poprawę niezawodności oraz jakości przesyłu energii, w tym na redukcję strat sieciowych. Finansowanie z EBI przeznaczone zostanie także na sfinansowanie elementów inteligentnej sieci dystrybucyjnej, takich jak inteligentne liczniki.

Obecnie program inwestycyjny grupy będący przedmiotem finansowania podlega wewnętrznej ocenie przez EBI.

"Zakładany scenariusz przewiduje podpisanie umowy o finansowanie w formie emisji obligacji hybrydowych przez Energa z końcem pierwszego kwartału 2017 roku" - podała spółka.

Energa poinformowała, że finansowanie w formie emisji obligacji hybrydowych będzie trzecim finansowaniem jakie spółka zawrze z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Poprzednie dwie umowy długoterminowego kredytu inwestycyjnego, zawarte w 2009 roku (kwota 1.050 mln zł) oraz w 2013 roku (kwota 1.000 mln zł) także finansowały program rozbudowy i modernizacji aktywów dystrybucyjnych grupy. (PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz BMW X5 w leasingu 106%

Wybierz BMW X5 w leasingu 106%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~ewakuacja
Najpierw zbić na 7 a teraz gdzie ? JSW 2 ?
~ciekawe
A od kiedy emisja obligacji jest równoznaczna ze wzrostami? Te obligacje to na kolejną składkę na bankrutów śląskich?
~cena
bo EURo jest drogie teraz, sprzedadza EUR po 4.4zl a oddadza je jak bedzie po 3zl czyli zaoszczedza 30% kwoty na kursie chociazby.

no to co teraz jazda z 7zl na 15zl ? czy dzis znowu zobaczymy z 8% wzrostu i tak do 10-11zl na poczatek ?
~student
Super ,jedziemy do góry
~Zenon
Misiewiczów już łapy świeżbią na tę kaskę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki