REKLAMA

Enea będzie wnioskować o podwyżkę taryfy; zainteresowana wzrostem o blisko 40 proc. (opis)

2021-09-17 15:36
publikacja
2021-09-17 15:36

Enea będzie wnioskować o podwyżkę taryfy na energię dla gospodarstw domowych w przyszłym roku. Byłaby zainteresowana jej wzrostem o blisko 40 proc. - poinformował prezes Paweł Szczeszek.

"Będziemy składać wnioski do URE o zwiększenie taryfy" - powiedział prezes na konferencji prasowej.

Jak zauważył, ta część rachunku gospodarstwa domowego stanowi ok. 50 proc.

"Hipotetycznie, gdyby taryfa wzrosła o 40 proc., to rachunek wzrósłby o 20 proc. Z wypowiedzi medialnych wynika, że trudno będzie uzyskać taki wzrost, rzędu 40 proc., a nie ukrywam, że blisko tej wartości wzrostem bylibyśmy zainteresowani, aby przynajmniej wyjść na zero" - powiedział Szczeszek.

Zaznaczył, że decyzja zależeć będzie od regulatora.

Prezes URE Rafał Gawin informował ostatnio w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", że w przyszłym roku należy się spodziewać podwyżki taryf na energię dla gospodarstw domowych znacznie wyższej niż inflacja, raczej dwucyfrowej niż jednocyfrowej.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin mówił wcześniej, że podwyżka cen energii jest nieuchronna. Jak wskazywał, spółki nie mogą dokładać do biznesu, muszą też inwestować. Mówił, że spółki muszą obniżać koszty, by skala podwyżek cen energii była jak najniższa.

Prezes Szczeszek pytany w piątek o rozmowy w sprawie dostaw energii i cen w przyszłym roku z odbiorcami biznesowymi, przemysłowymi, odpowiedział: "Rozmowy są prowadzone na bieżąco w zależności od umów i terminów ich obowiązywania. Automatycznie ceny uzyskiwane na giełdach są niestety przenoszone na odbiorców biznesowych w zależności do okresu trwania danej umowy".(PAP Biznes)

pel/ asa/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki