REKLAMA

Elon Musk zakażony koronawirusem

2020-11-15 03:41
publikacja
2020-11-15 03:41
fot. Joe Skipper / Reuters

Właściciel koncernu Tesla miliarder Elon Musk oświadczył w sobotę, że "prawdopodobnie" ma łagodne zakażenie koronawirusem. Równocześnie wyraził wątpliwość co do dokładności testów na Covid-19.

"Dostaję całkowicie rozbieżne wyniki z różnych laboratoriów, ale najprawdopodobniej mam łagodny przypadek Covida. Moje symptomy są takie jak niewielkiego przeziębienia, co nie jest zaskakujące ponieważ koronawirus jest rodzajem przeziębienia" - napisał Musk na Twitterze.

Nie ujawnił rodzajów testów, jakim się poddał. Napisał jedynie, że w porównaniu ze zwykłym przeziębieniem ma więcej bólów mięśniowych i bardziej boli go głowa.

W związku ze stanem zdrowia miliarder nie pojawi się zapewne podczas zaplanowanego na niedzielę startu z przylądka Canaveral na Florydzie rakiety z pojazdem wyprodukowanym przez należącą do niego firmę SpaceX.

Na pokładzie statku będzie 4 astronautów NASA. Będzie to pierwszy w historii załogowy lot kosmiczny statku wyprodukowanego przez prywatną firmę.

Start na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS miał początkowo odbyć się w sobotę, ale przełożono go ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
pkc
teraz kazdy jest ekspertem od wirusologi, i medycyny, a juz szcegolnie od diagnostyki laboratoryjnej i testów, Nawet lekarz nie moze sie autoryzowac testu, ale janusze tak, znajo sie
secundus
no wiesz, jak i Tymbark ma wynik pozytywny
pkc odpowiada secundus
bo test służy do badania soku owocowego :), , łosiu rozbieg i baranka w siane zrób

sojowe latte zaszkodziło czy avocado nie świeze było rurkowcu jednojajeczny :))
javelin11
cytyat:"Na pokładzie statku będzie 4 astronautów NASA. Będzie to pierwszy w historii załogowy lot kosmiczny statku wyprodukowanego przez prywatną firmę." Co za bzdura !!! Przeciez SpaceX w tym roku juz przetransportował Amerykanow na ISS !!!
prs
"Dzieje się coś niezwykle fałszywego. Byłem dziś testowany na COVID-19 cztery razy. Dwa testy dały wynik negatywny, dwa pozytywny. Ta sama maszyna, ten sam test, ta sama pielęgniarka. Szybki antygenowy test od BD" - napisał na Twittrze Musk.

Elon Musk już wcześniej sceptycznie wypowiadał się na temat
"Dzieje się coś niezwykle fałszywego. Byłem dziś testowany na COVID-19 cztery razy. Dwa testy dały wynik negatywny, dwa pozytywny. Ta sama maszyna, ten sam test, ta sama pielęgniarka. Szybki antygenowy test od BD" - napisał na Twittrze Musk.

Elon Musk już wcześniej sceptycznie wypowiadał się na temat pandemii. Krytykował wprowadzane restrykcje i ograniczenia, nazywając je "faszystowskimi" i ograniczającymi wolność - przypomina Reuters.

To tyle jezeli chodzi o ew przeziebienie Muska..
meryt
"Najbardziej wiarygodne, rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia... jeśli chodzi o diagnozowanie SARS-CoV-2, są testy genetyczne, określane też niekiedy mianem molekularnych. Szybsze i tańsze, ale niestety mniej dokładne są tzw. testy antygenowe"
karbinadel
Wiem, że nic nie wiem, ale co mi szkodzi napisać
meryt
karbinadel "Wiem, że nic nie wiem, ale co mi szkodzi napisać"

karbinadel2020-09-06 09:48
"Piękną prezencję ma nasz przyszły Führer"
innowierca
Jezeli nasza cywilizacja przetrwa, to za 1000 lat owczesni naukowcy-historycy zalicza testy na koranawirusa do najwazniejszych " annalow ludzkosci" na drodze do "glupienia populacji". Dlatego tez WHO wydalo rekomendacje, ze jak z testu nie wychodzi a chory jednak wykazuje objawy to zaliczyc na Covid trzeba przeciez,Jezeli nasza cywilizacja przetrwa, to za 1000 lat owczesni naukowcy-historycy zalicza testy na koranawirusa do najwazniejszych " annalow ludzkosci" na drodze do "glupienia populacji". Dlatego tez WHO wydalo rekomendacje, ze jak z testu nie wychodzi a chory jednak wykazuje objawy to zaliczyc na Covid trzeba przeciez, pomimo ze rodzajow testow uzywa sie nie duzo mniej co mamy krajow na swiecie.

Powiązane: Zakażeni koronawirusem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki