REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Elon Musk sprzedał akcje Tesli za 5 miliardów dolarów

2021-11-11 22:10
publikacja
2021-11-11 22:10
Elon Musk sprzedał akcje Tesli za 5 miliardów dolarów
Elon Musk sprzedał akcje Tesli za 5 miliardów dolarów
fot. Luiz Roberto Li / / Reuters

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi zmianami głównych indeksów, ale S&P 500 i Nasdaq zakończyły dzień na plusie. Inwestorzy zastanawiają się nad perspektywą wyższej inflacji, która wymusi na bankach centralnych zaostrzenie polityki pieniężnej.

W czwartek w USA przypada Dzień Weterana - nie działał rynek obligacji.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,44 proc., do 35.921,23 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 0,06 proc., do 4.649,27 pkt.

Nasdaq Composite zwyżkował o 0,52 proc. i zamknął sesję na poziomie 15.704,28 pkt.

Inwestorzy na rynkach przygotowują się do zacieśnienia polityki monetarnej przez Fed raczej wcześniej niż później, po środowych mocniejszych od prognoz analityków danych o inflacji w USA, co przeczy tezie, że inflacja jest przejściowa.

"To idealny czas, aby skłaniać się ku grze defensywnej, osiągać zyski i inwestować w sektorach, które są strategicznie pozycjonowane na tym niestabilnym rynku, który stawia wiele wyzwań inwestorom" - mówi Katerina Simonetti, starsza wiceprezes Morgan Stanley Private Wealth Management.

Akcje spółki Tesla zwyżkowały 2,2 proc. Dyrektor generalny spółki Elon Musk zbył akcje za 5 mld USD. W tym tygodniu Musk sprzedał ponad 4,5 mln akcji Tesli. Wcześniej Musk przeprowadził sondaż na Twitterze, czy powinien sprzedać 10 proc. swoich udziałów w Tesli.

Nvidia wzrosła ponad 3 proc., a AMD zyskał ponad 4 proc.. Również akcje największych spółek technologicznych, jak Meta (dawniej Facebook) i Alphabet, właściciel Google, zyskały na koniec dnia.

Fossil drożał o 40 proc., najmocniej od stycznia, po podwyższeniu przez tego producenta akcesoriów prognoz sprzedaży netto na cały rok.

7,7 proc. tracił Walt Disney Co. - najmocniej od czerwca 2020 r., po publikacji rozczarowujących danych kwartalnych. Walt Disney Co. odnotował mniejszy od oczekiwanego przez analityków wzrost liczby subskrybentów streamingu.

W IV kw. fiskalnym Disney+ pozyskał 2,1 mln klientów, co daje całkowitą liczbę 118,1 mln na całym świecie. Tymczasem analitycy spodziewali się 119,8 mln klientów.

Kurs akcji spółki Beyond Meat spadał o 14 proc. po podaniu przez firmę rozczarowujących prognoz sprzedaży na IV kw.

Rivian, producent elektrycznych samochodów ciężarowych, zyskiwał około 10 proc. po pozytywnym debiucie giełdowym podczas poprzedniej sesji.

Analitycy Goldman Sachs podtrzymują pozytywne nastawienie wobec akcji europejskich spółek, prognozując kontynuację hossy w 2022 r., chociaż w wolniejszym tempie niż w 2021.

"Akcje w Europie wyglądają na tańsze niż na początku 2021 r., pomimo rekordowych wzrostów. Reprezentują one dobrą wartość w porównaniu z akcjami w USA, i doskonałą wartość w porównaniu z innymi aktywami" - piszą w rynkowej nocie stratedzy Goldman Sachs - Sharon Bell i Peter Oppenheimer.

Chociaż marże spółek w Europie mogą osiągnąć szczyt, to stratedzy Goldman Sachs nie spodziewają się ich gwałtownych spadków. Stratedzy GS szacują wzrost EPS w 2021 r. o 64 proc., o +6 proc. w 2022 r. i po 4 proc. rocznie do 2025 r. (PAP Biznes)

aj/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (10)

dodaj komentarz
ravauw
Buffet, teraz elon, tylko w czasach nadchodzacego kryzysu gotowka ma najwieksza wartosc.... moze oni juz wiedza....
demeryt_69
Ciekawe czy Elton płaci podatki w Stanach.
300_pala
Jaki znowu Elton? Ten Brytyjski muzyk?
demeryt_69
Katerina Simonetti, starsza wiceprezes Morgan Stanley Private Wealth Management - starsze Włoszki stają się utyskliwe i dość trudne w obejściu :)

demeryt_69
A może to tylko nieudolne tłumaczenie tytułu Senior VP ...
demeryt_69
Tak, to musi być problem z tłumaczeniem - to kolejna wklejka tekstu z PAPy :)

300_pala
Skąd wiesz? Tatuś ci opowiadał
?
samsza
Stratedzy GS szacują EPS w latach 2022 - 2025 r. poniżej inflacji ?
Ok.
demeryt_69
Za czasów gdy szefował tam Blankfein to byłoby nie do pomyślenia!

300_pala odpowiada demeryt_69
Myślenie nie jest twoją mocną stroną

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki