REKLAMA

Musk najbogatszy na świecie. Jego fortuna jest warta tyle, ile majątki niegdyś najbogatszych Gatesa i Buffetta razem wzięte

2021-10-16 20:45
publikacja
2021-10-16 20:45
Musk najbogatszy na świecie. Jego fortuna jest warta tyle, ile majątki niegdyś najbogatszych Gatesa i Buffetta razem wzięte
Musk najbogatszy na świecie. Jego fortuna jest warta tyle, ile majątki niegdyś najbogatszych Gatesa i Buffetta razem wzięte
fot. MICHELE TANTUSSI / / Reuters

Majątek Amerykanina Elona Muska, dyrektora generalnego Tesli i właściciela firmy SpaceX, jest równy mieniu zgromadzonemu w sumie przez Billa Gatesa i Warrena Bufetta. Dwaj ostatni figurowali niegdyś na pierwszych miejscach list najbogatszych ludzi na świecie.

Według opublikowanego w piątek rankingu tzw. Bloomberg Billionaires Index, Musk, który jest dyrektorem generalnym producenta pojazdów elektrycznych Tesla oraz właścicielem przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego SpaceX, otwiera rejestr najbardziej majętnych ludzi z 236 mld dolarów. Współzałożyciel Microsoft Bill Gates plasuje się na czwartym miejscu (130 mld), a Warren Buffett, inwestor giełdowy prowadzący firmę Berkshire Hathaway zamyka pierwszą dziesiątkę (103 mld).

Muskowi ustępują m.in. szef Amazonu Jeff Bezos (197 mld), drugi na liście Bloomberg Billionaires Index, a także trzeci (jedyny Francuz w pierwszej dziesiątce) Bernard Arnauld - 164 mld.

Jak zauważyła telewizja CNBC, Musk dodał w tym roku ponad 60 mld dolarów do swojej fortuny dzięki dobrym wynikom akcji Tesli, a także niedawnej sprzedaży akcji SpaceX, która wyceniła firmę na 100 mld dolarów. Transakcja SpaceX wzbogaciła o 11 mld dolarów wartość netto majątku Muska.

„Oczywiście Gates i Buffett byliby znacznie bliżej Muska w rankingach bogactwa, gdyby nie ich filantropijna działalność. Obaj przekazali dziesiątki mld dolarów na cele charytatywne w ciągu ostatnich lat, podczas gdy Musk był krytykowany za to, że nie darował więcej ze swojej ogromnej fortuny” – podkreśla CNBC.

Jak dodaje stacja, Musk wcześniej mówił, że woli pozostać anonimowy, gdy rozdaje pieniądze. Na początku tego roku poprosił użytkowników Twittera o "krytyczne uwagi" na temat sposobów, w jakie mógłby oferować fundusze.

CNBC zwraca uwagę, że w tym roku Musk zobowiązał się uszczuplić swą kiesę o 150 mln dolarów - w tym 100 milionów przeznaczył na nagrody w konkursie na opracowanie przełomowej technologii przekształcającej emisję CO2 w produkty użytkowe. Zgodnie z serwisem wiadomości technologicznych „Recode” jest to kwota większa niż wszystkie dotychczasowe darowizny multimiliardera na cele charytatywne.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
mooooo
Skoro taki bogaty to powinien przejąć rolę państwa które tonie w długach na 29 biliona I rozsyłać stymulujące czeki a tym samym promować swoją firmę
grzegorzkubik
To są ludzie, którzy mają ponad 100 mld USD na koncie i nie wszyscy zarobili uczciwie.
kimdzongtusk
https://www.youtube.com/watch?v=7Q2ee8k76kg

korpokomunizm i korpofeudalizm
kimdzongtusk
FED pasie tłuste koty. Na pewno zwykli ludzie pracujacy na 1,1/2 i 2 etaty , zeby spiąć budżet od pierwszego do pierwszego z radością przyjmują informacje, że muskom, cukierkowym i bezosom przybywaja kolejne zera na koncie. WINCYJ DRUKU PANIE POWELL!!! No i powinni 1% ubermenschen całkowicie zwolnic z podatków i zwrócić FED pasie tłuste koty. Na pewno zwykli ludzie pracujacy na 1,1/2 i 2 etaty , zeby spiąć budżet od pierwszego do pierwszego z radością przyjmują informacje, że muskom, cukierkowym i bezosom przybywaja kolejne zera na koncie. WINCYJ DRUKU PANIE POWELL!!! No i powinni 1% ubermenschen całkowicie zwolnic z podatków i zwrócić ( z odsetkami) te, które zapłacili w ostatnich latach ( bo chyba cos zapłacili? ).
SYSTEM DZIAŁA PRAWIDŁOWO !
demeryt_69
Czyżby korespondent PAPy, Dobrowolski, nie odróżniał majątku Eltona od aktualnej wartości akcji firmy Tesla? Żałosne!

demeryt_69
Majątek Amerykanina Elona Muska ... hołd it - Elton pochodzi z Pretorii, RPA. Oboje jego rodzice to rdzenni Afrykanerzy.

raf2004
Nie żadni Afrykanerzy, tylko górale z Gór Smoczych.
bankster-kreator odpowiada raf2004
$zalom! rzekłby całodobowy robo-bot demeryt_69

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki