REKLAMA
WEBINAR

BLOOMBERGElon Musk dostarczy Starlinki na Ukrainę. Wygrał przetarg Pentagonu

2023-06-01 17:55
publikacja
2023-06-01 17:55

Firma SpaceX należąca do Elona Muska wygrała przetarg Pentagonu na dostawę terminali internetowych Starlink dla Sił zbrojnych Ukrainy - informuje w czwartek agencja Bloomberg, powołując się na komunikat resortu obrony USA.

Elon Musk dostarczy Starlinki na Ukrainę. Wygrał przetarg Pentagonu
Elon Musk dostarczy Starlinki na Ukrainę. Wygrał przetarg Pentagonu
fot. rarrarorro / / Shutterstock

W grudniu ministerstwo obrony USA ujawniło, że będzie dostarczać Ukrainie "terminale oraz usługi" gwarantujące jej dostęp do komunikacji satelitarnej - pisze Bloomberg.

"Będziemy nadal współpracować z szeregiem globalnych partnerów, aby sprawić, że Ukraina posiada dostęp do odpornej (na ataki) komunikacji satelitarnej. (...) Łączność satelitarna stanowi ważny element ogólnej sieci komunikacyjnej Ukrainy" - głosi komunikat amerykańskiego resortu obrony.

Pentagon zastrzega jednak, że ze względu na "bezpieczeństwo operacyjne oraz z uwagi na krytyczne znaczenie tych systemów" nie dostarczy żadnych dodatkowych informacji na ten temat.

Bloomberg przypomina, że amerykańscy dowódcy wojskowi bardzo chwalili terminale Starlink za rolę, jaką odegrały na Ukrainie tuż po inwazji Rosjan, utrzymując łączność dla ukraińskich sił zbrojnych oraz tamtejszej ludności cywilnej.

Musk podarował Ukrainie terminale Starlink wkrótce po rosyjskiej agresji. O ich dostawę zwrócił się na Twitterze do miliardera wicepremier Ukrainy i minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow, który w już drugim dniu inwazji poinformował, że trwają ataki na infrastrukturę cyfrową kraju. (PAP)

fit/ ap/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
gucio_222
Ciekawe kto inny mógłby wygrać przetarg na starlinki ?
wic
znów tanie starlinki zaleją olx
darius19
starlink stacje latwo kontrolowac. Lokalizacje itd... Wiec powyzsza sugestia, raczej nierealna. Ale za to obrona Ukrainy od bandyckiego ruskiego napadu, sie wzmocni
wic odpowiada darius19
wpisz "starlink" na olx.ua
Raffmo odpowiada wic
no i o czym to ma niby świadczyć ?

Wpisz sobie starlink na olx.pl lub amazon.com

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki