REKLAMA

Elektromont liczy na wzrost rentowności netto w '15 do powyżej 2 proc.

2015-04-22 13:03
publikacja
2015-04-22 13:03

Elektromont, spółka notowana na rynku NewConnect, liczy na wzrost rentowności netto na koniec 2015 roku do powyżej 2 proc. - poinformował PAP Marek Błażków, prezes spółki. Dodał, że dywidenda na akcję z zysku za '14 może być podobna lub lekko niższa od ubiegłorocznej.

"Chcielibyśmy, aby rentowność netto na koniec 2015 roku wyniosła powyżej 2 proc. Wszystko zależy od inwestycji i projektów, które mogą zostać uruchomione w drugim półroczu w ramach nowej perspektywy unijnej" - powiedział PAP Marek Błażków, prezes Elektromontu.

"Jeżeli te inwestycje ruszą, będzie mniejsza presja na ceny i na marże, to jest realna szansa na taki wzrost" - dodał.

Rentowność netto spółki na koniec 2014 roku wyniosła 1,61 proc.

Prezes pytany o plany dywidendowe w 2015 roku, odpowiedział: "Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, ale będziemy dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Dywidenda na akcję może być podobna lub lekko niższa od tej wypłaconej rok temu".

Dodał, że rekomendacja zarządu w tej sprawie powinna pojawić się w najbliższych kilku tygodniach. Z zysku za 2013 rok Elektromont wypłacił 4 gr dywidendy na akcję.

Przedstawiciele spółki poinformowali na konferencji, że spółka zawarła kontrakt na wykonanie prac elektroinstalacyjnych w fabryce Volkswagena o wartości znacznie przekraczającej 20 proc. kapitałów własnych spółki. Jak podał prezes, 20 proc. kapitałów spółki to wartość 1,1 mln zł. Prace na budowie we Wrześni rozpoczną się 7 maja, a ich zakończenie planowane jest na 18 grudnia 2015 roku.

Przedstawiciele spółki dodali, że obecny portfel zamówień Elektromontu wynosi ponad 30 mln zł. Portfel zamówień Elektromontu na koniec 2014 roku wyniósł 26 mln zł. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły 33,9 mln zł.

Elektromont świadczy usługi w zakresie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w maju 2009 roku. (PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki