REKLAMA

Ekokogeneracja złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej

2016-11-08 11:58
publikacja
2016-11-08 11:58

Zarząd Ekokogeneracji złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku firmy - podała spółka w komunikacie.

Spółka podtrzymała jednocześnie wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego złożony 7 października 2016 r.

"Jednakże z uwagi na fakt, że do dnia dzisiejszego nie została wydana i doręczona spółce decyzja sądowa w przedmiocie otwarcia przyspieszonego postępowania układowego, zarząd spółki podjął decyzję o złożeniu również wniosku o ogłoszenie upadłości" - czytamy w komunikacie.

Ekokogeneracja poinformowała, że zgodnie z przepisami ustawy prawo restrukturyzacyjne, sąd w pierwszej kolejności dokona rozpatrzenia wniosku spółki o otwarcie przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego.

Spółka informowała w październiku, że przedmiotem przyspieszonego postępowania układowego będzie restrukturyzacja zobowiązań spółki z tytułu wyemitowanych obligacji serii A, B, kredytów bankowych i zobowiązań warunkowych oraz roszczenia wynikające z poręczonych przez Ekokogenerację obligacji wyemitowanych przez WGE Development.

"Złożenie przez emitenta wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego jest związane z niewywiązaniem się spółki WGE Development w restrukturyzacji ze zobowiązania z tytułu wypłaty w dniu 30 września 2016 r. odsetek od obligacji pięciu serii o łącznej wartości nominalnej 5,8 mln zł" - podano wówczas raporcie. (PAP)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki