REKLAMA

EasyJet redukuje liczbę połączeń w sezonie letnim

2022-06-20 10:03
publikacja
2022-06-20 10:03
EasyJet redukuje liczbę połączeń w sezonie letnim
EasyJet redukuje liczbę połączeń w sezonie letnim
fot. REUTERS/Denis Balibouse / / FORUM

Brytyjskie niskokosztowe linie lotnicze easyJet poinformowały w poniedziałek, że zmniejszą liczbę połączeń w kluczowym okresie letnim w reakcji na problemy z brakami kadrowymi, z którymi zmaga się wiele lotnisk w Europie.

Przewoźnik spodziewa się, że w bieżącym kwartale wykona 87 proc. lotów w porównaniu z tym samym okresem 2019 r., zaś między lipcem a wrześniem włącznie - 90 proc. W maju planował, że będzie to odpowiednio 90 proc. i 97 proc.

Redukcja tras jest następstwem zapowiedzi portów lotniczych Gatwick w Londynie i Schiphol w Amsterdamie, które ogłosiły, że tego lata ograniczą liczbę lotów i obsługiwanych pasażerów. easyJet poinformował jednak, że odwołane zostaną również loty z innych lotnisk w jej siatce połączeń, choć dokładna liczba odwołanych lotów jest jeszcze w trakcie opracowywania.

EasyJet zapowiedział, że klienci zostaną poinformowani z wyprzedzeniem i będą mieli możliwość zmiany rezerwacji na inne loty, a wielu z nich będzie mogło dokonać zmiany rezerwacji w tym samym dniu, w którym pierwotnie planowali podróż. Wśród przewoźników operujących z brytyjskich lotnisk easyJet był tą linią, która w ostatnim okresie miała jeden z największych odsetków odwołanych lotów, przy czym zdarzało się, by pasażerowie byli informowani o odwołaniu ich lotu w dniu, w którym był on planowany, lub już na lotnisku.

W całej Europie trwają obecnie problemy z odwoływanymi i opóźnionymi lotami, co jest pokłosiem pandemii COVID-19. Z powodu ograniczeń w podróżowaniu przez ostatnie dwa lata zredukowano personel w branży lotniczej, zwłaszcza wśród obsługi naziemnej, a gdy popyt wrócił do normalnego poziomu, nie zdołano jeszcze uzupełnić powstałych braków kadrowych.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki