REKLAMA

ERG zwiększa moce i szuka nowych rynków zbytu w Europie i na Dalekim Wschodzie

2016-10-25 08:13
publikacja
2016-10-25 08:13

ERG, producent folii, w związku ze wzrostem mocy produkcyjnych, szuka nowych rynków zbytu w Europie Zachodniej i na Dalekim Wschodzie - poinformowała spółka w komunikacie. Obecnie sprzedaje produkty do dziesięciu krajów, w tym zwiększa wyraźnie eksport do Niemiec i Włoch.

W ostatni piątek, 21 października, spółka zawarła umowy na dostawę linii do produkcji folii za 1,19 mln euro. Około 2 mln zł z tej kwoty zostanie sfinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

"Nowe linie ruszą w pierwszym kwartale 2017 r. Będą produkować folię głównie z przeznaczeniem na eksport. Ich uruchomienie będzie oznaczać, że spółka w ciągu 12 miesięcy zwiększy w sumie swoje moce produkcyjne o 40 proc." - poinformował cytowany w komunikacie Robert Groborz, prezes firmy.

"Warto dodać, że obecnie jesteśmy w trakcie analizy nowych rynków zbytu, zarówno w Europie Zachodniej jak i na Dalekim Wschodzie. Po ich zakończeniu podejmiemy decyzję co do dalszych planów rozwojowych i potencjalnych nowych inwestycji. Będzie się to wiązało z korektą realizowanej strategii" - dodał.

Spółka podała we wtorek wyniki po III kwartałach. Narastająco zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 4,78 mln zł wobec 0,98 mln zł rok wcześniej.

Jak informuje ERG, największy wpływ na wzrost rentowności miało zwiększenie sprzedaży na eksport i uruchomienie w pierwszym kwartale tego roku nowych linii produkcyjnych. Poza tym w wynikach spółka rozpoznała dodatkowy zysk netto z tytułu sprzedaży akcji w Bioergu, do której doszło pod koniec marca. Wpływ tej transakcji na zysk netto wyniósł 0,98 mln zł.

Narastająco przychody grupy wzrosły po trzech kwartałach do 72,7 mln zł z 64,6 mln przed rokiem. Sprzedaż krajowa stanowiła 84,3 proc. przychodów (wzrost o 8,9 proc.), a eksport 15,7 proc. (wzrost o 37,9 proc.). (PAP)

morb/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki