REKLAMA

EMC Instytut Medyczny rozpoczął przygotowania do likwidacji szpitala w Kamieniu Pomorskim

2020-10-28 15:48
publikacja
2020-10-28 15:48
fot. Chaikom / Shutterstock

EMC Instytut Medyczny rozpoczął przygotowania do procesu likwidacji Szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim - poinformowała spółka w komunikacie. Proces ma się rozpocząć z końcem listopada 2020 roku.

W październiku 2019 roku zarząd EMC informował o rozpoczęciu negocjacji ze Starostą Powiatu Kamieńskiego w zakresie ustalenia warunków ewentualnej sprzedaży na rzecz powiatu Szpitala św. Jerzego za cenę "symbolicznej złotówki".

W lutym 2020 roku spółka podała, że w przypadku nieprzyjęcia ostatecznej oferty przez władze powiatu, spółka podejmie czynności likwidacyjne szpitala, po zakończeniu jego działalność z dniem 31 marca 2020 roku.

"Trwające od ponad roku negocjacje, nie doprowadziły do uzgodnienia stanowiska spółki i powiatu kamieńskiego i spółka w obecnej sytuacji nie widzi szans na osiągnięcie konsensusu z powiatem kamieńskim" - poinformowano w komunikacie.

"Z tych względów spółka rozpoczęła przygotowania do procesu likwidacji Szpitala św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, który planuje rozpocząć z końcem listopada 2020 roku, o ile do tego czasu nie zostanie bezwarunkowo przyjęta ostateczna oferta złożona przez spółkę powiatowi kamieńskiemu" - dodano.

Zgodnie z informacjami na stronie spółki, grupa EMC Instytut Medyczny prowadzi obecnie 10 szpitali oraz 15 przychodni w 6 województwach. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki