REKLAMA

EMC Instytut Medyczny i Penta Hospitals Poland podpisały plan połączenia

2019-09-23 16:16
publikacja
2019-09-23 16:16
Bankier.pl

EMC Instytut Medyczny i Penta Hospitals Poland podpisały plan połączenia - poinformowała giełdowa spółka w komunikacie. Połączenie ma nastąpić poprzez przeniesienie całego majątku Penta Hospitals Poland na EMC IM za akcje, które giełdowa spółka wyda grupie CareUp - swojemu głównemu akcjonariuszowi i zarazem jedynemu wspólnikowi Penty.

W związku z połączeniem kapitał zakładowy EMC IM ma być podwyższony o kwotę 35,6 mln zł poprzez emisję 8.903.300 akcji zwykłych imiennych serii J.

Stosunek wymiany to 1:161, co oznacza, że za jeden udział Penty o wartości nominalnej 50 zł spółka CareUp otrzyma 161 akcji EMC IM o wartości nominalnej 4 zł.

Wskutek połączenia, EMC IM wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki spółki Penta Hospitals Poland, a ta zostanie rozwiązana bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego.

EMC IM informował w połowie sierpnia, że rozpoczyna negocjacje z Penta Hospitals Poland w sprawie połączenia. Decyzja jest wynikiem przeglądu opcji strategicznych, który spółka rozpoczęła we wrześniu 2018 roku.

Penta Hospitals Poland to podmiot zależny od CareUp – głównego akcjonariusza EMC Instytut Medyczny, który kontroluje 70,6 proc. akcji tej spółki.

Jak wcześniej podawano, połączenie ma przynieść korzyści w postaci wzmocnienia kapitałowego EMC IM, poprawy konkurencyjności na rynku i efektów synergii. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki