REKLAMA

EBC na posiedzeniu w przyszłym tyg. może omówić zmiany parametrów skupu aktywów - Reuters

2016-10-12 21:26
publikacja
2016-10-12 21:26
EBC na posiedzeniu w przyszłym tyg. może omówić zmiany parametrów skupu aktywów - Reuters
EBC na posiedzeniu w przyszłym tyg. może omówić zmiany parametrów skupu aktywów - Reuters
fot. Kai Pfaffenbach / / FORUM

Europejski Bank Centralny (EBC) podczas przyszłotygodniowego posiedzenia może omówić zmiany technicznych parametrów programu skupu aktywów - podała w środę wieczorem agencja Reuters, powołując się na źródła.

Reuters zaznaczył, iż decyzja o wprowadzeniu zmian może zostać odłożona do grudnia, kiedy to EBC miałby ogłosić przedłużenie programu skupu poza marzec 2017 r.

Zdaniem Reutersa, dyskusji ma zostać poddana zasada klucza kapitałowego, zgodnie z którą EBC może kupować obligacje poszczególnych państw strefy euro proporcjonalnie do wielkości ich gospodarki. Źródła agencji powiedziały, iż mało prawdopodobnym jest całkowite odejście od zasady klucza, jednak omówiony może być pomysł jego czasowego oraz częściowego rozluźnienia.

Ponadto, jak podaje Reuters, propozycje zmian mogą dotyczyć zakupu ograniczonej liczby obligacji o rentowności poniżej stopy depozytowej EBC, wynoszącej obecnie -0,4 proc., na co nie zezwalają aktualne wytyczne banku. Odstępstwo od reguły ma obejmować wybrane pod względem zapadalności lub terminu zakupu partie obligacji.

Pod dyskusję może zostać również poddana kwestia możliwości zakupu przez EBC większej części obligacji z jednej emisji - napisał Reuters. Obecnie jest to 33 proc., a źródła agencji mówią o zwiększeniu ograniczenia do 50 proc. (PAP)

tus/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~tonyblind
Dla mnie to jest złodziejstwo bo jak banki zarabiają to zarządzający dostają dobrą pensję a jak jest strata to my z naszych podatków mamy ratować banki. Zainwestowali stracili to niech pija to piwo. Jak Kowalski założy sklep i ma kiepskie obroty bo konkurencja jest ogromna zbankrutuje to państwo go nie ratuje. Rządy Dla mnie to jest złodziejstwo bo jak banki zarabiają to zarządzający dostają dobrą pensję a jak jest strata to my z naszych podatków mamy ratować banki. Zainwestowali stracili to niech pija to piwo. Jak Kowalski założy sklep i ma kiepskie obroty bo konkurencja jest ogromna zbankrutuje to państwo go nie ratuje. Rządy wspierają banki a banki wspierają rządy. pieniądze oraz kapitał ludzki płynie pomiędzy tymi podmiotami. a dokładnie banki inwestują w kampanie partii a te w ramach wdzięczności wypłacają pieniądze na ratowanie banków kosztem obywatela.
~Ex
Euro będzie znikać z rynku walutowego.
~drukary_zastygną
Zbliżają się czasy gdy gangsterzy drukarze bandyci spece od okradania narodów ujemnymi stopami zostaną obaleni przez demokratyczne masy. nie będziecie się mieli gdzie schować, nędzne banksterskie pachoły od nowego ładu (czytaj: nowego bandytyzmu w skali globalnej). Krach przy okazji będzie olbrzymi.
~tonyblind
masz rację krach będzie ale taki jakiego nie znamy i się nie spodziewamy w jakiejś nieznanej ludzkości formie, ponieważ na krachach jakie znamy do tej pory to finansjera zarabia.
~sebolsit
Kretyni w białych kołnierzykach z twarzami niedorobionych hazardzistów... A czemu nie skupować weksla grabarza za jego przyszłą pracę przy pochówku.

Powiązane: Kryzys finansowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki