E-sklepy tak walczą cenami, że toną w długach

Zaległości wobec partnerów ma 2,5 tys. sklepów internetowych na 15 tys. istniejących. To efekt rosnącej konkurencji.

(YAY Foto)
Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że jako dłużnicy figuruje w nim już 2,5 tys. e-sklepów - pisze "Rzeczpospolita". KRD podaje, że 102 mln zł wynoszą zaległości firm handlujących głównie przez serwis Allegro, a 14 mln - prowadzące samodzielnie sprzedaż.

Obecnie w Polsce działa od 15 tys. do - zdaniem niektórych - nawet 20 tys. e-sklepów, w tym dużo znanych marek, które nie sprzedawały produktów w sieci - zauważa Krystian Wesołowski z Płatności Online BM firmy Blue Media.

A klient internetowy bardzo często szuka najniższej ceny - mówi, dodając, że powoduje to ogromną konkurencję cenową, którą nie wszystkie sklepy wytrzymują. Z czasem rynek się ustabilizuje, zdominują go sklepy, które m.in. zoptymalizują swoje działania, a zatem też obniżą koszty - ocenia Wesołowski.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

rda/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Addam

najlepsza ochrona granic? http://www.almoc.pl/img.php?id=3507

! Odpowiedz
7 5 ~oAllegro

np allegro to taki śmieć internetowy który okrada po cichu swoich użytkowników w końcu ma rocznie z 700 000 000 zysku z naszych kieszeni a potem spotykam byłych przedsiębiorców którzy plują sobie w brodę że wogle zaczynali tam handel

! Odpowiedz
4 4 ~bartek

Nie do końca tak jest. Dosyć często kupuje w tym serwisie i są tacy allegrowicze, u których kupuje cyklicznie i oni istnieją już spory kawałek czasu. Są też tacy co nie tylko sprzedają w allegro bo mają dodatkowo sklep stacjonarny, a czasem jeszcze inny biznes gdzie handel to tylko niewielki dodatek do całości.
Warto też wspomnieć skoro jesteśmy przy temacie allegro, że także niektórzy sprzedający nie są w porządku wobec kupujących(niezgodność towaru, oszustwa), ale to temat na inną dyskusję.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~plazowicz

Kupiłem 2-3 lata temu drukarkę laserową za 230 zł w takim sklepie w jakiejś promocji. Można powiedzieć, że niemal przynieśli mi ją jeszcze "pod drzwi" bo odebrałem w pobliskim salonie Komputronika. Wiem ile kosztowała, bo niedawno przeglądałem dokumenty i natknąłem się na stary paragon. Dziś, mimo upływu czasu i oczywistego starzenia się moralnego taka drukarka kosztuje 350 zł. Na czym oni zarabiają?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~fdg

wiesz dlaczego na przykład tak jest - ja 70% zysku przeznaczam na rabaty i promocję dlatego u mnie towar ludzie kupują po przecenie z 90% rabatem za ułamek ceny zakupu, tym sposobem kasa zamiast trafić na prowizje i jako podatek trafia do klientów w sumie mam satysfakcję jak dziennie dostanę kilkadziesiąt meili z dziękuję. A konkurencja to może sobie w nosie dłubać - Pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 ~zeflik

Zaraz podwyżka zus. Przyjdzie walec i zrówna.....z glebą. Zostanie Amazon, który wprowadza juz roboty do kompletacji wysyłek, a towar dostaje pewno na 90 dni i to w cenach turbo niskich.

! Odpowiedz
1 16 ~life

Sprzedawcy na Allegro i inni "netowi" padli ofiarami własnej strategii, już dawno. Nie można utrzymać firmy, kiedy schodzi się poniżej pewnego progu rentowności. Allegro to w dużej części festiwal szaleńców, którzy aby sprzedać, ograć konkurencję pracują na marżach, które nie dają szans utrzymaniu się firmy, nie mówiąc o rozwoju.
Brak doświadczenia, desperacja, liczenie, że jakoś to będzie. Nie będzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 8 ~kocik

Allegro jest bardzo drogie i zabija małych przedsiębiorców.

! Odpowiedz
2 12 ~mn

na allegro kupuje się czasami nawet o 30% taniej niz u małego przedsiębiorcy... a to że jest tak tanio to już problem tych co sprzedają

! Odpowiedz
2 1 ~logi

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne