E-booki za darmo. Rusza kolejna odsłona akcji Czytaj.PL

Przez cały listopad, w całym kraju będzie można za darmo wypożyczać e-booki i audiobooki w ramach zainaugurowanej we wtorek tegorocznej edycji akcji popularyzującej czytelnictwo Czytaj PL. W ofercie są m.in. "Ucho igielne" Myśliwskiego, "Skaza" Małeckiego czy "Chrobot" Michniewicza.

(fot. TierneyMJ / Shutterstock)

Po raz pierwszy akcję Czytaj.pl zorganizowano w 2013 roku. Przez cały czas jej trwania czytelnicy mogą pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i, przechodząc do zakładki Czytaj PL, zeskanować kod QR znajdujący się m.in. na plakatach akcji. W ten sposób zyskuje się na cały listopad darmowy dostęp do 12 e-booków i 10 audiobooków - od kryminałów poprzez książki obyczajowe aż po reportaż.

Wśród proponowanych w tym roku książek są m.in. "Ucho igielne" Wiesława Myśliwskiego, "Listy zza grobu" Remigiusza Mroza, uhonorowana Nagrodą Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej "Skaza" Roberta Małeckiego. Wśród udostępnianych książek są też m.in. "Okrutny książę" Holly Black, "Dziewczyna o czterech palcach" Marka Krajewskiego, "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata" Tomka Michniewicza, "Pianie kogutów, płacz psów" Wojciecha Tochmana.

Akcja trwać będzie do soboty 30 listopada, ale użytkownicy otrzymają także siedem dodatkowych dni na dokończenie rozpoczętych książek. Plakaty z kodami QR znajdą się w 21 miastach partnerskich, a po raz pierwszy w akcji biorą udział: Płock, Olsztyn, Sopot, Kielce, Siedlce, Zielona Góra.

W edycji 2019 akcję reklamować będą stworzeni przez Jana Kallwejta superbohaterowie i superbohaterki reprezentujący moce, jakie można zdobyć dzięki czytaniu. Każda z postaci patronuje jednej z 12 udostępnianych bezpłatnie książek. "Człowiek-Serce poszerzający horyzonty, Człowiek z Trzecim Okiem podnoszący IQ czy Człowiek-Żarówka zwiększający kreatywność – w myśl idei „Bądź pod wpływem czytania!” każda z 12 książek biorących udział w Czytaj PL została zilustrowana postacią superbohatera lub superbohaterki, którzy jednocześnie odzwierciedlają wpływ danego bestsellera na czytelnika. Używając swoich niezwykłych mocy, wszyscy walczą z niskim poziomem czytelnictwa w Polsce i zachęcają do czytania. Superbohaterowie znajdą się na plakatach z kodami QR" - zapowiadają organizatorzy.

W tym roku, tak jak poprzednio, Czytaj PL towarzyszy akcja "Upoluj swoją książkę", której pomysłodawcą jest Instytut Książki. Jej ambasadorami zostało 1400 uczniów ze szkół średnich w całej Polsce. Wyposażeni w specjalne koszulki z napisem "Jestem pod wpływem czytania" będą udostępniać za darmo książki swoim znajomym za pomocą umieszczonego na nich kodu QR.

Dla czytelników przygotowano także nagrody. W konkursie „Zostań emisariuszem książek – dziel się z ludzkością supermocami” do zdobycia będą czytniki PocketBook, bony do Woblinka, koszulki oraz smartfony. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wydrukować plakat akcji i powiesić go w swojej miejscowości w widocznym miejscu. Gadżety będzie można wygrać także u patrona Czytaj PL – portalu Lubimy Czytać.

Akcja Czytaj PL jest organizowane w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, partnerem strategicznym jest Instytut Ksiązki, a patronat honorowy sprawuje Minister Edukacji Narodowej. W tegorocznej akcji wezmą też udział Miasta Literatury UNESCO z innych krajów: Obidos, Dublin, Notthingam, Lwów, Iowa City, Barcelona, Reykjavik i Seattle. (PAP)

aszw/ itm/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 antek10

Jak znam życie to trzeba bedzie sie zarejestrować podając nr karty płatniczej. A do przeczytania bedzie 5 książek na krzyż plus "pułkowki" co nikt tego nie czyta.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.