REKLAMA

Dziś za darmo pojedziesz komunikacją miejską

2015-09-22 07:44
publikacja
2015-09-22 07:44

Dziś w ponad 80 miastach Polski można jeździć komunikacją miejską za darmo. Z obchodów Dnia Bez Samochodu nie wszędzie skorzystają jednak wszyscy. Zanim wsiądziemy do tramwaju czy autobusu bez biletu, warto sprawdzić, kto łapie się na wspólne świętowanie.

fot. Mariusz Grzelak / / EastNews

Dzień Bez Samochodu to finał światowego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wiele miast europejskich w ślad za Francją postanowiło udostępnić swoje środki transportu mieszkańcom za darmo, by zmniejszyć ruch samochodowy w centrach. Nie we wszystkich miastach działa to jednak na tej samej zasadzie.

W Warszawie i Wrocławiu z komunikacji miejskiej może za darmo korzystać dzisiaj każdy. W Łodzi, podobnie jak w Poznaniu i Gdańsku, darmowa przejażdżka MPK obowiązuje jednak tylko tych mieszkańców, którzy pokażą dowód rejestracyjny wydany na ich nazwisko. Kraków z kolei pozwala na dowód rejestracyjny zabrać ze sobą pasażerów – tylu, ile miejsc siedzących wskazanych jest w dowodzie w specyfikacji posiadanego auta.

Poza największymi miastami Polski do projektu przyłączyło się także wiele mniejszych. Wskażcie na mapie, gdzie można jeszcze dziś skorzystać z darmowego przejazdu komunikacją miejską. (Tryb edycji mapy dostępny dopiero po kliknięciu w przycisk "Wyświetl większą mapę").

/mg

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~IC
Artykuł dzisiaj, nie już aktualny.

~marcib
Komunikacja w Polsce jest zła. W samej stolicy po obniżce kosztów paliwa nie powrócono cen biletów do poprzedniego poziomu podwyżka ok 30 proc 70 - 100.
Mówienie o darmowym dniu jazdy komunikacją miejską jest fikcją. Komunikacja nie jest półdarmo i ktoś chce na tym zarobić. Nic więc dziwnego, że ludzie jeżdża
Komunikacja w Polsce jest zła. W samej stolicy po obniżce kosztów paliwa nie powrócono cen biletów do poprzedniego poziomu podwyżka ok 30 proc 70 - 100.
Mówienie o darmowym dniu jazdy komunikacją miejską jest fikcją. Komunikacja nie jest półdarmo i ktoś chce na tym zarobić. Nic więc dziwnego, że ludzie jeżdża samochodami. Komunikacja powinna sprzedawać powierzchnie reklamową i być dla ludzi. Ludzie i tak mają komunikacje gdzieś i przesiadają się na rowery.
~Wooow
To trzeba zobaczyć

https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE

https://www.youtube.com/watch?v=qvy7xornVW0
~Grzechu_comeback
nie za darmo, tylko na koszt frajerów utrzymujących daną komunikację, czyli..... podatników. W EUROKOŁCHOZIE absurd goni absurd....
~sdgs
tylko ze komunikacja miejska jest finansowana z podatków...wiec nawet jak nikt nią nie jeździ, bilety sa za darmo itd. to i tak kasa na nią idzie...wiec teoretycznie JA płacąć za wszystko podatki powinien jezdzic za darmo całe zycie...nie mogę zrezygnować z placenia podatków nie ?
~ZZ
KTO PONIESIE KOSZTY ZA TEN DURNOWATY POMYSŁ.
~maja
Komunikacja miejska w Polsce przez cały rok jest za półdarmo. Do komunikacji miejskiej samorządy dopłacają z naszych podatków (również tych jeżdżących samochodami) ponad 50% kosztów. Mówienie o darmowym dniu jazdy komunikacją miejską to zwykłe lewackie kłamstwo.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki