REKLAMA

Duże zmiany w Google Pay

Bartłomiej Godziszewski2020-11-19 12:15redaktor
publikacja
2020-11-19 12:15

Google Pay przechodzi rewolucję – tak w skrócie można opisać zmiany, które zachodzą w jednej z najbardziej popularnych aplikacji do płatności mobilnych. Nowa wersja już jest wypuszczana w świat.

Dotychczasowa aplikacja Google Pay była dosyć prosta i nie posiadała zbyt wielu rozbudowanych funkcji, jednak teraz ma się to zmienić. Google zdecydował się na całkowitą przebudowę aplikacji. Jak podkreślono w prezentacji nowego rozwiązania, ma ona opierać się na trzech fundamentach: prostocie, relacjach oraz bezpieczeństwie i prywatności. 

Wśród nowych funkcji o których wspomina Google, będzie można podzielić płatność na kilka osób i na bieżąco monitorować, kto już przesłał należne pieniądze, a kto jeszcze tego nie zrobił. Co więcej, Google rozpoczął współpracę z wieloma firmami. Przykładowo aplikacja pozwoli nam zamówić jedzenie i od razu je opłacić, a także zapłacić za parking na mieście. Ponadto w ramach aplikacji można skorzystać z różnych ofert cashbackowych. 

Google Pay również pomoże w analizie domowego budżetu poprzez kontrolę wydatków, jeśli użytkownik zdecyduje się połączyć usługę Google Pay ze swoim kontem bankowym lub kartą płatniczą. Jak pokazano w prezentacji, każdy użytkownik będzie miał wgląd do statystyk, wykazów, informacji o nadchodzących opłatach subskrypcyjnych czy do alertów bezpieczeństwa w przypadku dokonania dużej płatności. Google zapowiedziało również, że we współpracy z amerykańskimi bankami zamierza stworzyć Plex. Ma to być mobilne konto bankowe zintegrowane z usługą Google Pay.

Wspomniana aktualizacja dostępna będzie zarówno na urządzenia z system Android, jak iOS. Jednak póki co dostępna będzie tylko dla amerykańskich użytkowników. Firma nie podała informacji, kiedy pojawi się w innych państwach. 

Google Pay przechodzi rewolucję – tak w skrócie można opisać zmiany, które zachodzą w jednej z najbardziej popularnych aplikacji do płatności mobilnych. Nowa wersja aplikacji już jest wypuszczana w świat.

Dotychczasowa aplikacja Google Pay była dosyć prosta i nie posiadała zbyt wiele rozbudowanych funkcji. Jednak teraz ma się to zmienić. Google zdecydował się na całkowitą przebudowę aplikacji. Jak podkreślono w prezentacji nowego rozwiązania, ma ona opierać się  na trzech fundamentach: prostocie, relacjach oraz bezpieczeństwie i prywatności.

EMBED

Wśród nowych funkcji o których wspomina Google, będzie można podzielić płatność na kilka osób i na bieżąco monitorować, kto już przesłał należne pieniądze, a kto jeszcze tego nie zrobił. Co więcej Google rozpoczął współpracę z wieloma firmami. Przykładowo aplikacja pozwoli nam zamówić jedzenie i od razu je opłacić, a także pozwoli zapłacić za parking na mieście. Co więcej w ramach aplikacji można skorzystać z różnych ofert cashbackowych.

Google Pay również pomoże w analizie domowego budżetu, poprzez kontrolę wydatków, jeśli użytkownik zdecyduje się połączyć usługę Google Pay ze swoim kontem bankowym lub kartą płatniczą. Jak pokazano w prezentacji, każdy użytkownik będzie miał wgląd do statystyk, wykazów, informacji o nadchodzących opłatach subskrypcyjnych czy też będą dostępne alerty bezpieczeństwa w przypadku dokonania dużej płatności. Google zapowiedziało również, że we współpracy z amerykańskimi bankami zamierza stworzyć Plex. Ma to być „mobilne” konto bankowe, zintegrowane z usługą Google Pay.

Wspomniana aktualizacja dostępna będzie zarówno na urządzenia z system Android, jak iOS. Jednak póki co wypuszczana jest tylko do amerykańskich użytkowników. Firma nie podała informacji, kiedy pojawi się w innych państwach.

Źródło:
Bartłomiej Godziszewski
Bartłomiej Godziszewski
redaktor

Wydawca, redaktor i analityk serwisu Bankier.pl. Autor wielu publikacji dotyczących zagadnień biznesowych i start-upowych. Miłośnik tematyki smart city. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki