Drzewiarze martwią się o certyfikaty FSC

Polska zawieszona w organizacji dbającej o dobro lasów. Tysiąc firm obawia się utraty zaświadczeń donosi "Puls Biznesu".

Z powodu skarg organizacji ekologicznych, FSC Polska została zawieszona w strukturach Forest Stewardship Council (FSC) - międzynarodowej organizacji, która dba o legalność pozyskiwanego drewna i zrównoważone zarządzanie lasami.

Powodem niezadowolenia ekologów ma być "zmiękczanie" standardów certyfikatów FSC. To z pozoru wewnętrzny problem, ale może dotknąć przedsiębiorców przetwarzających drewno.

"Certyfikatem FSC posługuje się ponad tysiąc polskich firm. Jego utrata dla wielu z nich może zakończyć się wypadnięciem z rynku, bo wymagają go międzynarodowe firmy, które kupują polskie produkty" - mówi Bogdan Czemko, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego.

Polska organizacja ma nie zna treści wszystkich zarzutów, nie wie też, w jakim trybie i na jaki czas została zawieszona. FSC International zapewnia jednak, że przerwy w wydawaniu certyfikatów nie będzie.

"Certyfikaty są wydawane i sprawdzane przez jednostki akredytowane, nie przez FSC Polska. One będą teraz współpracowały z FSC bezpośrednio, przez nasze międzynarodowe biuro w Bonn" - zapewnia Lisa Smyth, rzeczniczka FSC International. (PAP)

tpo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~anonim

"Polska organizacja ma nie zna treści wszystkich zarzutów..." aż razi w oczy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne