REKLAMA
PIT 2023

Drugie wakacje w pandemii. Turyści wyczekują z rezerwowaniem ofert

2021-04-09 07:03
publikacja
2021-04-09 07:03

Polacy jak na razie bardzo ostrożnie podchodzą do rezerwowania wyjazdów wakacyjnych. Wyraźnie czekają na jakiekolwiek sygnały, że tego lata – tak samo jak rok temu – dojdzie do spadku zachorowań - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

Drugie wakacje w pandemii. Turyści wyczekują z rezerwowaniem ofert
Drugie wakacje w pandemii. Turyści wyczekują z rezerwowaniem ofert
fot. Studio Romantic / / Shutterstock

Dziennik zwraca uwagę, że – przynajmniej w tym sezonie – "podstawowym dokumentem, umożliwiającym zagraniczne wakacje, będzie zaświadczenie o negatywnym teście na koronawirusa". "Biura podróży kuszą najrozmaitszymi ofertami. Proponują niewielkie zaliczki na wakacje i możliwość bezkosztowej zmiany terminu wylotu. W ten sposób, wydając kilkaset złotych na 10–15 proc. zaliczki, można zarezerwować sobie wakacje po interesujących cenach. Coraz więcej jest opcji dodatkowych ubezpieczeń, w tym takich, które umożliwiają bezkosztową rezygnację z podróży dosłownie w ostatniej chwili" - czytamy.

Jak podkreśla gazeta, "widać wyraźnie, że turyści poszukują na wakacje krajów, które ułatwiały dostanie się do nich, oferując np. testy antycovidowe na lotnisku przylotowym". "Tak jest w Turcji i Egipcie. Bądź biura podróży rekompensowały turystom ich koszt lub też zapowiedziały podjęcie środków maksymalizujących bezpieczeństwo turystów – np. priorytetowe szczepienia personelu obsługującego branżę turystyczną, jak jest to w Grecji, lub możliwe zwolnienie turystów z obowiązkowych testów, jeśli podróżują oni z biurami podróży. Tak było w wypadku Tunezji" – mówi prezes Travelplanet.pl Radosław Damasiewicz, cytowany w artykule.

To dlatego - wyjaśnia "Rz" - nie zaskakuje "odległe miejsce w rankingu najpopularniejszych kierunków wakacyjnych tak lubianej przez Polaków Bułgarii (3,7 proc.), z której nie popłynęły na razie podobne, silne komunikaty". "W zestawieniu Travelplanet. pl Bułgaria znalazła się w turystycznych preferencjach za Polską, która we wczesnych rezerwacjach na lato po raz pierwszy znalazła się w pierwszej dziesiątce" - podano. (PAP)

dap/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (5)

dodaj komentarz
antek10
Co za brednie w tym artykule. Ceny nie są interesujące. Zmiana daty wakacji mozliwa na miesiac przed. Ubezpieczenie na wypadek covid upowaznia do zmiany daty wykupionych wakacji TYLKO RAZ. Żadna oferta. Tak jak z voucherami - jak zapłacisz to juz zatanczysz tak jak ci zagrają.
marxs
hehe bo potencjalni turyści to kompletne golce(nie mylić z tymi cwanymi golcami którzy sa milionerami a nie golcami)
karbinadel
Byle nie do Turcji, bo tam brakuje krzeseł
abcx
Działania włochów szczególnie zachęcają żeby tam pojechać na wakacje tzw strefy wolne od COVID, test na COVID przy wejściu w każde miejsce oraz przy wejściu do pociągu, autobusu itd.
Jeden wynik testu pozytywny i po wakacjach a przy ciągłym testowaniu to jest 100% pewności że któryś test wyjdzie w końcu pozytywny... ;)
karbinadel
Ciekawe, czy osoby zaszczepione przejdą test? Bo antygenowy chyba nie, przecież będą miały przeciwciała :) Wymaganie testów to głupota, bo zakazić się można w każdej chwili nawet podczas pobierania wymazu. Bardziej sensowne byłyby zaświadczenia o szczepieniu

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki