REKLAMA

Drewex chce budować grupę przemysłową; zakłada 35-40 mln zł obrotów w '14

2013-12-11 13:14
publikacja
2013-12-11 13:14

Drewex zamierza począwszy od 2014 r. budować grupę kapitałową skupiającą spółki przemysłowe. Spółka zakłada, że w przyszłym roku osiągnie średnioroczne przychody na poziomie skonsolidowanym w wysokości 35-40 mln zł - podał Drewex w komunikacie. Warunkiem realizacji strategii jest układ z wierzycielami.

"Przyjęta strategia zakłada od 2014 roku budowę grupy kapitałowej, której podmiotem dominującym będzie spółka. Obecnie prowadzona przez spółkę produkcja mebli zostanie przeniesiona do podmiotu w 100 proc. zależnego od spółki. Natomiast tworzona grupa kapitałowa będzie rozbudowywana o podmioty z innych branż, celem stworzenia grupy przemysłowej" - napisano w komunikacie.

"Po dołączeniu wyżej wymienionych podmiotów grupa kapitałowa planuje skupić się na skutecznym pozyskaniu dotacji unijnych w celu rozbudowy i unowocześnienia parku maszynowego spółek wchodzących w skład grupy. Ponadto zarząd będzie umacniał pozycję konkurencyjną w wybranych branżach poprzez dokonywanie kolejnych inwestycji kapitałowych" - dodano.

Przyjęte przez spółkę założenia opierają się na zaangażowaniu kapitałowym inwestora, z którym spółka zawarła umowę inwestycyjną w październiku tego roku. Warunkiem realizacji strategii jest zakończenie postępowania upadłościowego poprzez zawarcie układu z wierzycielami.

W komunikacie podano, że w roku 2014 Drewex zakłada osiągnięcie średniorocznych przychodów na poziomie skonsolidowanym w wysokości 35-40 mln zł. (PAP)

jow/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki