REKLAMA

S&P500 o włos od rekordu

2021-10-20 22:14
publikacja
2021-10-20 22:14
S&P500 o włos od rekordu
S&P500 o włos od rekordu
fot. LUCAS JACKSON / / Reuters

Dow Jones ustanowił nowe historyczny rekord, a indeksowi S&P500 do wrześniowego szczytu zabrakło ledwie kilku punktów. W centrum uwagi znajduje się sezon wyników finansowych za III kwartał, który jak do tej pory wygląda zdecydowanie lepiej od oczekiwań.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,43 proc., do 35.609,34 pkt. S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 0,37 proc., do 4.536,19 pkt. i w trakcie dnia znalazł się o niespełna 4 pkt. poniżej najwyższego poziomu w historii. Indeks ten wzrósł szóstą sesję z rzędu. Nasdaq Composite stracił 0,05 proc. i zamknął sesję na poziomie 15.121,68 pkt.

"Podczas gdy sezon wyników finansowych za III kw. nabiera tempa, obawy o stagflację, które przeważały w rynkowym sentymencie na początku miesiąca, powoli ustępują. Czy ustąpią one na dłuższą metę, jest jednak sprawą otwartą" - powiedział Simon Ballard, główny ekonomista w First Abu Dhabi Bank.

Sam Stovall, główny strateg inwestycyjny CFRA, wskazuje, że rynek kontynuuje wzrosty rozpoczęte w zeszłym tygodniu dzięki słabszemu od oczekiwań odczytowi cen producentów za wrzesień oraz lepszych niż spodziewane wynikom amerykańskich spółek.

Stovall uważa, że S&P 500 wkrótce również ustanowi historyczny rekord, podobnie jak w środę indeks Dow Jones, a to będzie sygnałem do dalszych wzrostów.

"Historia pokazuje, że giełdy rosną po korekcie średnio o 8,4 proc. przez kolejnych 98 kalendarzowych dni zanim ponownie spadnie o 5 lub więcej procent. Sprzyjające czynniki sezonowe również powinny wspierać rynek w drodze na nowe szczyty" - powiedział Stovall.

Akcje Netflixa spadły o 2 proc. Liczba nowych abonentów Netflixa na świecie wzrosła o 4,4 mln wobec oczekiwań na poziomie 3,84 mln nowych abonentów, jednakże prognoza zysków za obecny kwartał była niższa od konsensusu. Novavax spadał o 15 proc. po tym, portal Politico podał, że wyprodukowana przez firmę szczepionka na Covid-19 ma trudności z uzyskaniem rekomendacji od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).

Notowania Biogen rosły o 2 proc. - zysk na akcję firmy biotechnologicznej w III kw. wyniósł 4,77 USD. Rynek oczekiwał 4,12 USD za akcję. Anthem rósł o 6 proc. - zysk na akcję w trzecim kwartale wyniósł 6,79 USD wobec oczekiwanych 6,37 USD.

Akcje Verizon rosną o 2,5 proc. Zysk na akcję w trzecim kwartale wyniósł 1,41 USD vs konsensus rynkowy na poziomie 1,36 USD.

Alibaba szedł w górę o 0,5 proc. po wzroście o 6 proc. we wtorek. Media podały, że założyciel Jack Ma udał się do Europy na wakacje. We wtorek firma ogłosiła, że opracowała niestandardowy chip komputerowy, który chiński gigant technologiczny będzie wykorzystywał do zasilania swoich serwerów w centrach danych.

(PAP Biznes)

kkr/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
3456
drukują makulature , zwalniają się z roboty nieroby nie wracają do pracy po wirusie a giełda bije rekordy , co dalej czekają na pieniądze z tych pomyj do roboty niech te spasłe dupy ruszą

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki