REKLAMA

Rolnicy mogą starać się o dotację na zakup komputera dla dzieci

2020-12-14 12:50
publikacja
2020-12-14 12:50
Rolnicy mogą starać się o dotację na zakup komputera dla dzieci
Rolnicy mogą starać się o dotację na zakup komputera dla dzieci
fot. Gorodenkoff / / Shutterstock

Nawet 1500 zł dofinansowania na zakup komputera stacjonarnego lub laptopa dla dzieci rolników może przyznać Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotacja przysługuje rodzicom z miesięcznym dochodem poniżej 1200 zł na osobę prowadzącym gospodarstwo rolne.

Rolnicy otrzymają dotację w wysokości 1500 zł na rodzinę z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Środki pieniężna mogą być przeznaczone na zakup komputera stacjonarnego lub przenośnego wraz z niezbędnym oprogramowaniem, ładowarką, myszką oraz klawiaturą. Czas na zakupienie sprzętu jest ograniczony od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. Aby dostać 1500 zł, rodzina musi spełnić kilka warunków:

  • posiadać minimum dwoje dzieci w wieku do 18 roku życia uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021,
  • co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne oraz posiada numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności,
  • dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1200 zł miesięcznie,
  • wykazać, że w ciągu ostatnich trzech latach nie złożyła wniosku o zakup komputera ze środków publicznych, organizacji pozarządowych lub dofinansowania.

Wnioski o dofinansowanie można składać do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do wniosku należy dołączyć kopie zeznań podatkowych za 2019 r., kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r. oraz kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego/przenośnego wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszką, klawiaturą i ładowarką.

Data faktury może być wcześniejsza niż dzień złożenia wniosku, jednak nie przed 10 grudnia 2020 r. Kopię należy dostarczyć najpóźniej do 15 kwietnia 2021 r. do powiatowego biura ARiMR.

DF

Źródło:
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (5)

dodaj komentarz
lelo1949
Tylko z agrouni dostaną,jak posprzątają Warszawę
darsik
Rolnicy, górnicy, lekarze... Kogo jeszcze mamy utrzymywać?
darsik odpowiada jas2
Mnie utrzymuje żona i GPW :-P

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki