REKLAMA

Doradcy na celowniku prokuratury

2011-11-26 08:04
publikacja
2011-11-26 08:04
Prokuratura Apelacyjna w Katowicach w ramach afery, w którą zamieszany jest między innymi generał Gromosław Czempiński, wzięła pod lupę renomowane firmy doradzające zarówno Ministerstwu Skarbu, jak i zainteresowanym zakupem STOEN-u i LOT-u - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Z ustaleń gazety wynika, że chodzi o spółki: Polish Institute of Management i BRE Corporate Finance, która wcześniej działała pod nazwą Business Management & Finance. Śledczy badają, czy uczestniczyły one w procederze przekazywania łapówek. W tym celu analizują między innymi przepływy finansowe oraz dokumenty księgowe spółek.

Według katowickiej prokuratury - czytamy w "Rzeczpospolitej" - przy prywatyzacji STOEN-u wręczono milion czterysta tysięcy euro łapówki, a przy prywatyzacji LOT-u - milion dolarów. Pieniądze miały być wypłacane pod pretekstem umów doradczych, a następnie przepuszczane przez zagraniczne rachunki bankowe.

"Kluczem do wyjaśnienia procederu jest ustalenie, które pieniądze przekazywane za doradztwo były łapówkami, a które wypłacono faktycznie za wykonane usługi" - mówi gazecie osoba zbliżona do śledztwa.

Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Rzeczpospolita"/kry/dyd
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki