REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Doprowadziły bank do 15 mln zł strat. Grozi im więzienie

2021-05-20 13:38
publikacja
2021-05-20 13:38
Doprowadziły bank do 15 mln zł strat. Grozi im więzienie
Doprowadziły bank do 15 mln zł strat. Grozi im więzienie
fot. sxc / / SXC

Za doprowadzenie jednego z banków spółdzielczych do 15 mln zł strat odpowiedzą trzy zatrzymane przez wodzisławską policję kobiety, które wchodziły w skład zarządu tego podmiotu. Miały one przekazywać nieprawdziwe informacje na temat sytuacji finansowej i pożyczać pieniądze osobom bez zdolności kredytowej.

O zatrzymaniu podejrzanych przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą poinformowała w czwartek Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w jednym z banków w powiecie wodzisławskim rozpoczęło się w 2019 r. Według ustaleń postępowania, w proceder zamieszane były trzy kobiety - dwie mieszkanki powiatu wodzisławskiego i jedna z powiatu raciborskiego - które były członkami zarządu.

"Jak wskazują zgromadzone dowody, kobiety w okresie od 2014 roku do 2017 roku przekazywały nieprawdziwe informacje o sytuacji finansowej banku do organu nadzorczego, prowadziły w sposób nieprawidłowy księgi finansowe banku oraz udzielały kredytów podmiotom oraz osobom fizycznym nieposiadającym zdolności kredytowej, i których wnioski były negatywnie opiniowane przez analityków kredytowych" - poinformował mł. asp. Patryk Błasik z wodzisławskiej komendy.

Jak dodał, działania kobiet doprowadziły bank do straty finansowej sięgającej blisko 15 milionów złotych. W środę, podczas wykonywanych czynności z zatrzymanymi, policjanci zabezpieczyli cześć ich majątku. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zastosowała wobec kobiet środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Podejrzanym może grozić kara do 10 lat więzienia. (PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki