REKLAMA

Dominika Kulczyk inwestycję w Polenergię traktuje długofalowo, nie odpowie na wezwanie

2018-07-04 10:22
publikacja
2018-07-04 10:22

Dominika Kulczyk, która stała się większościowym udziałowcem Polenergii, inwestycję w spółkę traktuje długofalowo, bierze na siebie rolę inwestora strategicznego i nie planuje odpowiadać na ogłoszone przez PGE wezwanie do sprzedaży akcji Polenergii - poinformował Kulczyk Investments w komunikacie.

Dominika Kulczyk inwestycję w Polenergię traktuje długofalowo, nie odpowie na wezwanie / fot. Tatiana Jachyra / Kulczyk Investments

Spółka podała, że Kulczyk Investments oraz Sebastian Kulczyk nie posiadają już - bezpośrednio ani pośrednio - akcji Polenergii, natomiast na skutek pośredniego nabycia akcji spółki 50 proc. próg przekroczyła Dominika Kulczyk, która stała się tym samym podmiotem pośrednio dominującym wobec Polenergii.

"Polenergia jest dla rodziny Państwa Kulczyk inwestycją długoterminową, w związku z tym nie zamierzają odpowiedzieć na ogłoszone wezwanie do sprzedaży akcji" - napisano w komunikacie prasowym Kulczyk Investments.

"Będę kontynuować plan mojego ojca, który z Polenergii chciał uczynić największą, prywatną grupę energetyczną w Polsce. Stawiam na energetykę odnawialną, dlatego traktuję tę spółkę jako aktywo strategiczne i długoterminowe" - dodała, cytowana w komunikacie, Dominika Kulczyk.

Poinformowała, że podążając śladami ojca, planuje rozwijać projekty biznesowe z obszarów energetyki odnawialnej oraz infrastruktury w Europie i Afryce, chce rozwijać projekty z obszaru energetyki wiatrowej lądowej i morskiej i ma ambicje, aby Polenergia stała się liderem rynku w obszarze energetyki odnawialnej.

Pod koniec maja PGE wezwało do sprzedaży 45 443 547 akcji Polenergii, stanowiących 100 proc. kapitału i głosów na WZ, po 16,29 zł za papier. Zapisy w wezwaniu potrwają od 13 lipca do 20 września.

Na dzień ogłoszenia wezwania PGE ani jego podmioty zależne nie posiadały akcji Polenergii.

Wzywający zamierza nabyć akcje, pod warunkiem, że co najmniej 29 992 741 akcji, tj. co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji, zostanie objętych zapisami w wezwaniu.

PGE podał w wezwaniu, że jego ogłoszenie w opinii wzywającego stanowi najbardziej transparentny sposób przedstawienia intencji oraz pozwala na rozpoczęcie rozmów z akcjonariuszami Polenergii.

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
marekrz
Nie wiem dlaczego, ale jak ją widzę przypomina mi się zawsze jedna z taśm wytwórni nagrań "Sowa & przyjaciele".
ajwaj
Pani Domina milczy jak Sfinks :)

A dokladnie takich tu i teraz trzeba, no chyba, ze zawory puscily i lek przejal rezyserie.....
Dostaniesh swoje kopijki spowrotem, i my tez - chyba nie twn adres... Tylko cykory i depresja
ajwaj
Sympatyczna, choc twarda, zimna, itd.

Wezcie ta Polske w swoje rece jak Trump, taka okazja sie nie powtórzy.. Te smieci i ultra-kanalie i tak odejda w szambo, PISPOUWZSL itd., a recepta jest prosta, zyj i daj zyc.. :)

A bedzie z czego w gosp.-patriotycznym rzadzie BEZ w/w smieci, zuzytych podpasek PISty & Co...
Sympatyczna, choc twarda, zimna, itd.

Wezcie ta Polske w swoje rece jak Trump, taka okazja sie nie powtórzy.. Te smieci i ultra-kanalie i tak odejda w szambo, PISPOUWZSL itd., a recepta jest prosta, zyj i daj zyc.. :)

A bedzie z czego w gosp.-patriotycznym rzadzie BEZ w/w smieci, zuzytych podpasek PISty & Co...... W sojusz z kim OK i bez wrogosci, Pan Ki, Xi, Wladymir, Donald itd. czekaja > choc nie bez konca

ajwaj
Zróbcie sie Pani Domina wielkim Trumpem wsch. Europy,

za wami pójda masy... Przejdziecie do historii nie tylko jako majaca 69 brylek golda
ajwaj odpowiada ajwaj
Ratujcie chazaro-banderowska PIS-PL
pull_up
Pani Dominiko, proszę przy okazji pozdrowić tatę :)
2kbb
Skończyły się czasy jazdy za darmochę dla dzieci prominentów i kacyków komunistycznych....
System chroniący najbogatszego człowieka w PL rozpada się dzień po dniu... Podział majątku tych młodych celebrytów pokazuje że będą mieli teraz pełną konkurencję w swoim biznesie i nie będzie już parasola ochronnego
Skończyły się czasy jazdy za darmochę dla dzieci prominentów i kacyków komunistycznych....
System chroniący najbogatszego człowieka w PL rozpada się dzień po dniu... Podział majątku tych młodych celebrytów pokazuje że będą mieli teraz pełną konkurencję w swoim biznesie i nie będzie już parasola ochronnego dawnej SB-ecji i mafii postkomunistycznej....
janusz26904029
Przecież w Polsce to jest mały gracz, monopol mają przedsiębiorstwa państwowe.
smok35
Najbardziej boli nieudaczników że ktoś ma a oni nie mają .Rusz tyłek i do pracy a nie siedzisz przed kompem i piszesz swoje denne wypociny, załóż firmę zatrudnij pracowników zobaczysz czy będziesz mieć czas na siedzenie przed kompem

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki