Dokumenty podpiszesz przez smartfona?

Podpis elektroniczny w końcu stanie się prosty i przystępny? Firma Autenti uruchamia platformę, dzięki której wymiany i autoryzacji dokumentów dokonać będzie można przez Internet. – Nasze rozwiązanie skraca ten proces, z kilku dni, czy tygodni, do kilku minut – mówi Grzegorz Wójcik.

Dokumenty podpiszesz przez smartfona

Start odtwarzacza ...

Do tej pory podpis elektroniczny był dość skomplikowaną alternatywą dla tradycyjnego podpisu na papierze. Wymagał przede wszystkim odpowiedniego sprzętu i łączył się z wysokimi kosztami. Firma Autenti od kilku lat pracowała nad aplikacją, która pozwoli na autoryzację wszelkiego rodzaju dokumentów w prosty i szybki sposób.

To usługa przede wszystkim dla firm, ale korzystać z niej będzie mógł każdy, kto posiada dostęp do internetu. – Platforma rozwiązuje przede wszystkim problem papieru, który powoduje, ze trzeba biegać za podpisami. Takie dokumenty często należy skanować, faksować, a w wielu przypadkach - wysyłać pocztą. Nasze rozwiązanie skraca cały proces do kilku minut – mówi Wójcik.

Usługa dostępna będzie zarówno w wersji komputerowej, jak i mobilnej. Twórcy zapewniają o bezpieczeństwie danych, zawartych w przechowywanych plikach. – Wszystkie dokumenty są szyfrowane i przechowywane na platformie, nieuprawniony dostęp do nich jest niemożliwy. Platforma funkcjonować będzie w oparciu o bezpieczne protokoły transmisji, weryfikowane certyfikatami SSL – dodaje Grzegorz Wójcik. Bezpłatnie z aplikacji będą mogły korzystać wszystkie osoby prywatne, natomiast firmy zapłacą za usługę od 10zł do 30zł miesięcznie, w zależności od ilości wysyłanych dokumentów.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.