Dokręcanie śruby Polakowi znakiem rozpoznawczym?

Od kilku dni głośno w sieci za sprawą konkursu „Logo dla Polski” - inicjatywy, której organizatorami są Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej oraz Krajowa Izba Gospodarcza. Internauci mogą oddać głos na jedną z trzech propozycji logotypu. Wszystkie trzy propozycje to… sprężyny.

Dokręcanie śruby Polakowi znakiem rozpoznawczym?

Start odtwarzacza ...

Choć pomysł na znak rozpoznawczy Polski dzieli internautów, pomysłodawcy nie mają wątpliwości, że sprężyna odniesie sukces, a kontrowersje jej towarzyszące mogą jedynie pomóc - przyniosą inicjatywie rozgłos i zainteresowanie.

- To logo jest zaskakujące. Nie jest związane z krajobrazem, nie jest związany z Cepelią, która kiedyś symbolizowała Polskę kratką łowicką – tak zachwala nowe propozycje Lech Pilawski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan. Twórcą wszystkich trzech logotypów, oraz dorobionej do nich bogatej ideologii o zabarwieniu historycznym, jest Wally Olins – światowej sławy brytyjski specjalista od brandingu.

- On tak nas właśnie odkrywał, że inspirujemy, zaskakujemy, choć często sami być może jeszcze trochę leniuchujemy, gdy tylko ktoś nas przyciśnie, potrafimy się zmobilizować – tłumaczy zawiłą myśl twórczą autora pomysłu.
I choć o gustach się nie dyskutuje, zdumienie budzi jednak fakt: na pozór prosty symbol kosztował - uwaga - 220 tys. euro. Właśnie ta wyjątkowo droga sprężyna ma dodawać uroku instytucjom państwowym, polskim produktom czy przedsiębiorcom.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Madera

Ta nawet widać KTO JĄ DOKRĘCA, skręcony jak pejs i rudy !!! Kto w Polce posiada takie pejsy?!

! Odpowiedz
0 2 ~Mario

Chwila kiedy odpowiedzialni za ten bajzel staną przed plutonem egzekucyjnym nadchodzi.

! Odpowiedz
0 2 ~justus

Zauważyliście Państwo jak została cała ta hucpa zorganizowana? Legalnie i uczciwie to powinni zebrać pieniądze od PRYWATNYCH podmiotów, powołać jury, ogłosić konkurs, wybrać zwycięzcę i przekazać prawa do znaczka. A tutaj mamy jakieś czary mary - najpierw jakiś cwaniak maluje sprężynki , później niby gdzieś tam w tle jacyś sponsorzy niby prywatni a państwowi niby płacą, niby nic nie wiedzą generalnie czeski film. " Niech mowa wasza będzie prosta TAK-TAK , NIE-NIE. A wszystko co ponad od diabła pochodzi". Jakież to prawdziwe.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~ciagov

Wszelkiego rodzaju mafie i rzady odarly juz Polske z godnosci, z majatku, z mlodych ludzi, ktorzy pracuja za granica, a teraz jeszcze odra Polakow z ich tozsamosci narodowej zastepujac poloficjalnie orła jakimś bazgrołem. No bo co to za naród, co za symbol ma czerwony bazgroł.

! Odpowiedz
0 3 ~Waldi

No cóż ,Polska to kraj .. tłumaczy.Najpierw 'tłumaczono' nam co ma na myśli p. Wałęsa, później tłumaczono nam emerytury pod palmami z OFE, które PO, po 15 lat 'wytłumaczyło' nam że to nie są nasze emerytury.Teraz tłumaczą nam jak działa sprężyna/ka. Dla mnie, ten bohomaz, to ...odskocznia do Brukseli dla polityków PO. Gratulacje ,lepiej nie mogliście tego nam przedstawić.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~wiem

Te 220 tys. euro to dopiero malutki poczatek kosztów. Dopiero się zacznie gdy ta grupa swój pomysł wylansuje za publiczne pieniądze i zacznie pobierac opłaty za używanie tego znaczka !!! Przecież właśnie po to by zarobic jest ta inicjatywa - dorabiają ideologię do biznesowego pomysłu. Wszystko idzie w dobrą stronę : media o tym trabią, paru decydentów uchyliło państwowej sakiewki by ogrzac się w blasku wydarzenia. Pamiętacie znak "Teraz Polska" ? To też był podobny biznes wymyslony przez ekipę pani Chojny-Duch /obecnie RPP/ i jej brata.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 7 ~satyryk

Juz wygrałem plakatem na 70- lecie rewolucji teraz moje logo wygra w USA....godło orła z pejsami.

! Odpowiedz
0 3 ~anonimowy

Kurde a było mi zostać grafikiem. Za 15 min roboty zarabiałbym po 200 tysięcy

! Odpowiedz
2 18 ~analityk

Nowe hasło PO; dokręćmy śrubę frajerom, BY NAM żyło się lepiej.

! Odpowiedz
0 4 ~Cratchit

Czyli prawie 1 mln złotych. Jakie marnotrawstwo, a teraz będą dorabiać ideologię do logo. Zamiast dać potrzebującym pracownikom - głupota niewyczerpana współczesnych Ebenezerów Scrooge’ów.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil