REKLAMA
WAŻNE

Dochody ponad połowy rodzin we Włoszech ucierpiały z powodu pandemii

2020-07-07 11:11
publikacja
2020-07-07 11:11
fot. Pacific Press Agency / FORUM

Ponad połowa Włochów przyznała, że dochody w ich rodzinach ucierpiały w wyniku restrykcji wprowadzonych w ramach walki z koronawirusem - to dane z sondaży przeprowadzonych przez bank centralny. Skutki kwarantanny dotknęły zwłaszcza osoby samozatrudnione.

Z raportu przedstawionego we wtorek przez Banca d'Italia na temat sytuacji finansowej rodzin w czasie kryzysu spowodowanego pandemią wynika, że jedna trzecia z nich dysponuje oszczędnościami, z których przez 3 miesiące są w stanie pokryć podstawowe wydatki.

Prawie 40 procent włoskich rodzin ma obecnie kłopoty ze spłatą kredytu mieszkaniowego; to przede wszystkim ludność południa i środkowej części kraju.

Jednocześnie odnotowano, że tylko jedna trzecia tych, którzy mają z tym problemy, zwróciła się o pomoc do specjalnego funduszu, z którego finansowana jest spłata rat.

30 procent rodzin nie pojedzie w tym roku na wakacje, bo nie może sobie na to pozwolić.

Poza tym prawie dwie trzecie Włochów wyraziło przekonanie, że także po zakończeniu pandemii ich wydatki na podróże, urlop oraz wyjścia do restauracji i do kina będą niższe niż przed wybuchem kryzysu. (PAP)

sw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki