REKLAMA

Dobre półrocze grupy Hydrapres

2016-09-19 10:32
publikacja
2016-09-19 10:32

Rok 2016 to okres wzrostu sprzedaży na rynku automotive – głównego odbiorcy wyrobów grupy. Fakt ten wpływa pozytywnie na wszystkich dostawców branży motoryzacyjnej. Po relokowaniu, żmudnym wdrożeniu i optymalizacji szerokiego  portfela  projektów w poprzednich latach, Hydrapres  zaczął  osiągać zadowalające wyniki w tej części działalności. Inwestycje poniesione we wcześniejszym  okresie na rozbudowę park u maszynowego pozwalają teraz na sprawną obsługę zwiększonej produkcji. Po 6 miesiącach 2016 roku Hydrapres S.A. osiągnął wynik jednostkowy EBITDA w wysokości ponad 2,7 mln zł przy zysku netto niespełna 1,2 mln zł.

Wraz z rozbudową parku maszynowego oraz  zwiększającym się pakietem zamówień, zaistniała  konieczność przetransferowania części produkcji. Podjęto decyzję o przeniesieniu jej do powstałej Spółki Hydrapres Moto Sp. z. o.o. w Kożuchowie w województwie lubuskim. Jest to dogodna lokalizacja do obsługi klientów zlokalizowanych w tej części kraju, a także z uwagi na bliskość granicy, do klientów z rynków niemieckich.W lipcu 2016 roku Hydrapres przejął pełną kontrolę inwestorską nad Spółką Hydrapres Moto Sp. z o.o.

Trudniejsza sytuacja  panuje w  Spółce zależnej Hydrapres MT, działającej w obszarze budowy maszyn. Wynika to z faktu równoległego prowadzenia kilku trudnych projektów. Na obecnym etapie wymagają one stosunkowo wysokich nakładów finansowych, a także, ze względu  na  ich  nowatorstwo, generują problemy. Jednocześnie  trzy  duże  projekty będą  ukończone  w  trzecim  kwartale  br. Sytuacja ta wpływa niestety niekorzystnie na skonsolidowany wynik Grupy Hydrapres, który kształtuje się na poziomie EBITDA  niespełna 2,2 mln zł , przy zysku netto 0,55 mln zł. Zamknięcie projektów przewidziane jest na III i IV kwartał 2016 roku, co powinno mieć przełożenie na wzrost wyników skonsolidowanych za ten  okres.  Na  uwagę  zasługują  prace nad  projektowaniem  i  budową  pras elektromechanicznych.  Są one energooszczędne, ekologiczne i generują niski poziom hałasu. Jest to szansa na wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania na rynku producentów pras i możliwość wysokiego wyspecjalizowania się w tej dziedzinie.

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki