Do UOKiK zgłoszono zamiar przejęcia akcji Murapolu przez AEREF V PL Investment

2019-12-11 18:54
publikacja
2019-12-11 18:54
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów został zgłoszony zamiar koncentracji, która miałaby polegać na przejęciu przez AEREF V PL Investment akcji spółki Murapol - poinformował w komunikacie Awbud, którego większościowym akcjonariuszem jest Murapol.

Jak podano w opóźnionej informacji poufnej, zarząd Awbudu dowiedział się 4 listopada o prowadzeniu negocjacji w sprawie zmiany pośredniej kontroli nad spółką. Negocjacje prowadzone są między akcjonariuszami Murapolu, a inwestorem - AEREF V PL Investment.

Według informacji ze stronie internetowej Murapolu, po 29,41 proc. kapitału zakładowego dewelopera kontrolują spółki Predicto i Estater. 23,53 proc. kontroluje Michał Dziuda (założyciel i członek RN), a 15,69 proc. spółka Cavatina.

Awbud dowiedział się w środę, że do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów został zgłoszony zamiar koncentracji, polegającej na przejęciu przez inwestora akcji w kapitale zakładowym spółki Murapol.

"W przypadku uzyskania zgody na dokonanie koncentracji i realizację transakcji, o której mowa powyżej inwestor stałby się pośrednim, większościowym akcjonariuszem spółki" - podano w komunikacie.

Murapol jest pośrednim, większościowym akcjonariuszem Awbudu - poprzez spółki zależne posiada 90 proc. ogólnej liczby akcji i głosów w kapitale zakładowym spółki. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki